Eko Holding: 88,2 mln zł z giełdy na rozwój

4 marca br. został dokonany przydział akcji spółki Eko Holding. W transzy dla inwestorów indywidualnych stopa redukcji wyniosła około 68,35 procenta. – Jestem bardzo szczęśliwy, że oferta Eko Holdingu spotkała się z tak dużym odzewem inwestorów. Wszyscy, którzy złożyli zapisy na nasze akcje, przekonają się, że to bardzo dobra inwestycja. Jednocześnie wiem, że ciąży na nas duża odpowiedzialność. Naszym celem jest realizacja ambitnej strategii rozwoju, wypracowywanie coraz lepszych wyników finansowych oraz prowadzenie czytelnej i jasnej komunikacji z akcjonariuszami – podsumował Krzysztof Gradecki, prezes zarządu Eko Holding.

Cena emisyjna i cena sprzedaży została ustalona na 7,2 zł za akcję. Wartość nowej emisji wynosi 88,2 mln zł i jest wyższa od zakładanej w prospekcie emisyjnym o 4,2 mln zł.

W ramach modernizacji sklepów firma planuje m.in. zmianę wystroju, wyposażenia (meble, klimatyzacja, witryny itp.) oraz dostosowanie modernizowanych obiektów do obowiązującego standardu w ramach sieci EKO. Zakup nieruchomości pod nowe obiekty handlowe ma być z kolei realizowany na terenach województw: dolnośląskiego, opolskiego, południowej części województwa lubuskiego i wielkopolskiego oraz zachodniej części województwa śląskiego.

Działalność Grupy koncentruje się w obszarach sprzedaży detalicznej i hurtowej. W jej skład wchodzi blisko 220 sklepów Eko, tworzących jedną z największych sieci supermarketów w Polsce oraz ponad 500 sklepów Rabat, objętych umowami franczyzowymi. Do Eko Holding należy również Polska Grupa Drogeryjna, lider hurtowej dystrybucji artykułów drogeryjnych w kraju.

Reklama

ORF 2016 Fall – 16-31.10.2016