Innova: nie bójmy się drukarek z e-kopią

Drukarki tej firmy z modułem kopii elektronicznej Innova EJ posiadają złącza typu RS232 oraz USB, dzięki czemu można je podłączyć do każdego komputera. Ważnym czynnikiem jest również możliwość zmiany napięcia sterowania szufladą w drukarce (6, 12, 24 V), dzięki czemu współpracują one ze wszystkimi szufladami dostępnymi na rynku. – Tak więc koszt wdrożenia kopii elektronicznej to właściwie koszt zakupu nowej drukarki fiskalnej. W większości przypadków nowe drukarki są również tańsze od stosowanych do tej pory urządzeń bez kopii elektronicznej. Jednak prawdziwe oszczędności wynikające ze stosowania kopii elektronicznej zaczynają się od pierwszego dnia pracy – mówi Michał Pawłowski.

Należy zwrócić też uwagę na to, czy urządzenie jest wyposażone w jeden nośnik na cały okres eksploatacji, czy konieczne będą ich wymiany. – Przy rozwiązaniu z jednym nośnikiem kopia paragonu nie będzie dla nas żadnym kosztem przez kolejne 5 lat. Jeśli nośników będzie wiele, ktoś będzie musiał je kupować, wymieniać, archiwizować, co w przypadku dużej liczby stanowisk może być dość kosztowne i pracochłonne – mówi Michał Pawłowski. Jak dodaje, zastosowanie jednego nośnika daje również kilka dodatkowych możliwości, jak np. dostęp do wszystkich kopii paragonów (z całego okresu eksploatacji), a nie tylko do tych, które są na aktualnie pracującym nośniku.

Kluczowym elementem przy wyborze drukarki fiskalnej z kopią elektroniczną jest także wybór produktu wyposażonego w elementy zabezpieczające nośnik przed kradzieżą. – Szczególnie w przypadkach, kiedy nośnik nadaje się do wykorzystania w inny sposób niż jako kopia elektroniczna do urządzeń fiskalnych i przedstawia jakąś wartość dla osób niepowołanych – przestrzega Pawłowski.

 

Reklama

SCF 2017 Spring 1-15.12.2016