Galeria Kielce ma umowę z Mulitkinem

– Do tej pory Multikino było obecne w największych miastach Polski. Obecnie nasza strategia ekspansji zakłada lokalizację kin w mniejszych, obiecujących miastach, takich jak Kielce. Widzimy duży potencjał tego miasta i mamy nadzieję, że jego mieszkańcy będą chętnie odwiedzali nasze kino – powiedział Piotr Zygo, Prezes Zarządu Multikino SA.

– Multikino ze swoim „designerskim” podejściem do idei kina doskonale pasuje do profilu Galerii Korona Kielce, która nastawiona jest na „lifestyle” i spędzanie wolnego czasu – powiedziała Iwona Pękalska, przedstawiciel zespołu ds. komercjalizacji w firmie Libra Project, zajmującej się wynajmem powierzchni w galeriach Dariusza Miłka, który jest ich głównym inwestorem.

Multikino powstało w lutym 1996 roku jako joint venture pomiędzy UCI – jednym z największych na świecie operatorów multipleksów oraz ITI – liderem na polskim rynku mediów. Spółka buduje i zarządza siecią multipleksów w Polsce. Obecnie w ramach sieci działa 21 kin o łącznej liczbie 196 ekranów.

Głównym inwestorem Galerii Korona Kielce jest Dariusz Miłek poprzez spółkę Church Land Developement Sp. z o.o. Galeria powstanie w samym centrum miasta, w trójkącie ulic Warszawskiej, Polnej i Radiowej. Do wnętrza budynku będzie można dostać się wejściami od ulicy Warszawskiej oraz od ulicy Polnej, przy czym od strony ulicy Warszawskiej znajdą się dwa wejścia, prowadzące bezpośrednio na dwa poziomy obiektu – dolny i górny parter.
Budowie Galerii towarzyszyć będą inwestycje w infrastrukturę drogowa, znajdującą się w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu, realizowane zgodnie z porozumieniem zawartym z władzami miasta. Ponadto zostanie zagospodarowany teren wzdłuż ulicy Warszawskiej od strony skrzyżowania z Al. IX Wieków Kielc, tworząc reprezentacyjny deptak prowadzący do obiektu.

Reklama

ORF 2016 FALL Semahead – 16-31.10.2016