Galeria Słoneczna wynajęta w 50 proc.

Inwestorem projektu jest AIG/Lincoln Polska, międzynarodowy deweloper działający w sektorze nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych, a wyłącznym agentem przy komercjalizacji centrum jest firma Cushman & Wakefield.
 
Wśród nowych najemców centrum są m.in. firmy z branży odzieżowej. I tak ok. 170 mkw. wynajęła sieć sklepów odzieżowych dla kobiet Camaieu, 102 mkw. – multibrandowy butik firmy Sizeer, a kolejne 98 mkw. firma Ochnik, oferująca galanterię skórzaną.
 
Umowę na wynajem ponad 250 mkw. powierzchni w Galerii Słonecznej podpisała także restauracja Cleopatra, a po ok. 100 mkw. powierzchni centrum wynajęły sieć KFC oraz lodziarnia Lodomania.
W ostatnich miesiącach do grona nowych najemców dołączyły także firmy: Bijou Brigitte (78 mkw.), Six (59 mkw.), Restauracja Teatralna (57 mkw.), Yes (55 mkw.),Salad Story (53 mkw.), Samira Kebab (40 mkw.), Nasz Naleśnik (35 mkw.), Galeria Prezentów (30 mkw.) oraz Swiss (28 mkw.).
Docelowo w Galerii Słonecznej na powierzchni blisko 42 tys. mkw. będzie ok. 170 sklepów i punktów usługowych. Będzie to pierwszy obiekt handlowo-rozrywkowy tego typu w Radomiu. Budowa centrum rozpoczęła się w lipcu 2009 r., a jego otwarcie zaplanowano na wiosnę 2011 r.
 
Jak podaje deweloper, wszystkie prace budowlane wykonywane są zgodnie z harmonogramem. Wykonano już 85 proc. robót żelbetowych i 19 proc. prac murowych. W lutym rozpoczęto prace związane z instalacjami mechanicznymi, a w marcu – prace elewacyjne, które powinny być zakończone do końca września br. Od października br. planowane jest rozpoczęcie prac przez najemców.

Reklama

ORF 2016 Fall – 16-31.10.2016