Makro Cash&Carry wybieray weryfikatory Motoroli

– Regulacje dotyczące stosowania weryfikatorów znajdujące się w rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 10 czerwca 2002 roku odnoszą się wyłącznie do firm handlu detalicznego. Przedsiębiorcy hurtowi, tacy jak na przykład Makro Cash&Carry Polska, nie mają takiego obowiązku. Jednak z uwagi na wygodę naszych klientów oraz ich oczekiwania, urządzenia te wdrożyliśmy już kilkanaście lat temu, jako jedni z pierwszych w naszym kraju. W hurtowniach sieci Makro na regałach prezentowane są zarówno ceny brutto, jak i netto za opakowanie zbiorcze towarów i pojedyncze – wyjaśnia Magdalena Figurna, sieć hal hurtowych Makro Cash&Carry.

Jak dodaje Magdalena Figurna, kiosk – weryfikator cenowy umożliwia klientowi sprawdzenie ceny na podstawie tzw. barkodu. Urządzenie wyświetla zarówno cenę netto, jak i brutto. Dla artykułów wagowych podawana jest cena netto i brutto za kilogram, a także za opakowanie, co ma odniesienie na przykład w stosunku do sera.

W Polsce Makro Cash & Carry istnieje już od 15 lat i posiada 29 hal hurtowych w różnych miejscach kraju. Łączna powierzchnia sprzedaży hurtowej obiektów wynosi ponad 269 000 mkw. Makro Cash & Carry zatrudnia w Polsce około 7,5 tys. osób. Pierwsza hala Makro powstała w Polsce w 1994 roku. Klientami Makro są między innymi właściciele sklepów, obiektów gastronomicznych i hotelarskich, pracownicy i szefowie firm, urzędów, osoby prowadzące działalność gospodarczą oraz osoby, które dokonują zakupów na rzecz różnych instytucji użyteczności publicznej.

Reklama

ORF 2016 FALL Semahead – 16-31.10.2016