Netto korzysta z rozwiązań First Data Polska

Poza Opolem bezgotówkowej transakcji można dokonać w sklepach Netto w Koszalinie, Poznaniu, Szczecinie i Wrocławiu Pile, Bydgoszczy, Toruniu, Gorzowie Wielkopolskim, Słupsku, Stargardzie Szczecińskim i Zielonej Górze. – Tak jak zapowiadaliśmy na początku roku, rozwijamy sieć sklepów, w których można zapłacić kartą mówi Sławomir Nitek, wicedyrektor Netto sp. z o.o. To oczywiście nie koniec, bo docelowo za zakupy będzie można zapłacić we wszystkich naszych placówkach. W sklepach Netto można zapłacić kartą nawet za bardzo małe zakupy. – Nie ma żadnych ograniczeń kwotowych. Kasjer przyjmie kartę, nawet jeśli zrobimy zakupy za złotówkę zapewnia Sławomir Nitek.
Obecnie Netto liczy w Polsce 186 placówek. Duńska sieć osiedlowych sklepów spożywczych, oferujących produkty pierwszej potrzeby po niskich cenach, jest obecna na polskim rynku od sierpnia 1995 roku, kiedy to otwarty został pierwszy sklep w Szczecinie. Netto posiada dwa centra dystrybucyjne: w Motańcu pod Szczecinem oraz w Domasławie pod Wrocławiem. Netto sp. z o.o. jest obecnie największą firmą w województwie zachodniopomorskim, zatrudnia ok. 3 tys. osób.  Netto stanowi część Dansk Supermarked A/S, której właścicielami są A.P. Mřller-Mćrsk Gruppen i F. Salling. Dansk Supermarked jest również właścicielem i zarządcą sieci hipermarketów Bilka i Fotex. Dansk Supermarked jest drugim co do wielkości przedsiębiorstwem działającym w branży handlu detalicznego w Danii. Poza Polską i Danią, sieć rozwija się w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwecji.
First Data Polska S.A. jest jednym z większych w Polsce agentów rozliczeniowych kart płatniczych, który zapewnia pełną obsługę transakcji dokonywanych przy ich użyciu. Firma powstała w grudniu 1990 roku. Pod marką Polcard umożliwia punktom handlowo-usługowym przyjmowanie płatności kartami. Dokonuje autoryzacji transakcji, ich przetwarzania oraz rozliczania.

 

 

Reklama

ORF 2016 Fall – 16-31.10.2016