Przychody LPP w marcu spadły o 8 proc.

Wartość przychodów ze sprzedaży zrealizowanych w okresie styczeń – marzec 2010 roku wyniosła 418 mln zł. Przychody te były niższe o 10 proc. od osiągniętych w analogicznym okresie roku poprzedniego. Po czterech kwartałach 2009 roku grupa LPP miała 2 mld zł przychodów, 182 mln zł zysku operacyjnego i 106,2 mln zł zysku netto.

W 2009 roku łączna powierzchnia salonów sprzedaży sieci handlowych działających w ramach firmy LPP SA wzrosła o około 65 tys. mkw. i na koniec ubiegłego roku wynosiła ok. 290 mkw. – poinformował portal Retailnet.pl Dariusz Pachla, wiceprezes zarządu spółki LPP. – Pierwotne plany rozwoju zostały przekroczone. Uruchomiliśmy ponad 220 placówek handlowych. Wzrost całkowitej powierzchni salonów naszych sieci, wyrażony w wartościach bezwzględnych, był największy w historii działania firmy LPP – podsumowuje Dariusz Pachla. – Zakładamy, że w 2010 roku całkowita powierzchnia naszych sklepów wrośnie o ok. 40 tys. mkw. Poza budową nowych sklepów nie prowadzimy i nie planujmy innych, istotnych inwestycji – wyjaśnia Dariusz Pachla, prezes LPP.

LPP SA jest polską firmą, która zajmuje się projektowaniem i dystrybucją odzieży, a także obuwia (między innymi w salonach sieci Reserved). Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2001 roku. Główna siedziba spółki mieści się w Gdańsku, gdzie znajduje się również zaplecze projektowe dla marek Reserved, Cropp i Esotiq. Firma LPP SA posiada również swój oddział w Krakowie, gdzie znajduje się zaplecze projektowe dla marek House i Mohito.

Reklama

ORF 2016 FALL Semahead – 16-31.10.2016