Real Line: witryna sklepowa powinna zapraszać

Jej zdaniem niedopuszczalne jest też ustawianie różnych typów manekinów w jednej witrynie. – Witryna powinna być spójna, a manekiny powinny pasować do siebie pod względem stylu, trendu i koloru – uważa przedstawicielka firmy Real Line. Zaznacza jednak, że na rynku jest wciąż za dużo tzw. torsów krawieckich, nie zawsze dobrej jakości, często mocno zużytych. – Taki manekin fatalnie prezentuje choćby najpiękniejsze ubranie – mówi Malinowska. Real Line posiada w ofercie około 1000 różnych modeli manekinów. Oferta firmy jest również zróżnicowana pod względem cen tego wyposażenia. Real Line posiada zarówno ekskluzywne, droższe manekiny dla bardzo wymagających klientów, jak i tańsze, dla klientów, którzy szukają oszczędności.

O cenie decyduje m.in. materiał, z jakiego modele zostały wykonane. Zazwyczaj produkuje się je z włókna szklanego. Tworzywo to jest odporne na ścieranie i uszkodzenie. Nowością w ofercie Real Line są manekiny z gąbki, które są nowością na rynku i które można dowolnie kształtować, m.in. wyginając ręce i nogi.
Handlowcy powinni zwrócić uwagę na dostosowanie manekina do asortymentu, jaki oferują. – Inne manekiny zaproponujemy sklepom z garniturami, inne salonom z modą typu casual – mówi Malinowska.
Znaczna część dostawców oferuje dziś właścicielom placówek handlowych pomoc w wyborze odpowiedniego modela, a następnie szybką dostawę tego wyposażenia. Niektórzy realizują zamówienia nawet z dnia na dzień. Wiele dostępnych na rynku manekinów jest trwałych i nie wymaga wymiany przez wiele lat.

Reklama

ORF 2016 Fall – 16-31.10.2016