Manekiny multimedialne od RasterVision

Folie do tylnej projekcji umieszcza się bezpośrednio na szybie witryny lub ekranie akrylowym. – Taka folia jest jednocześnie skutecznym narzędziem multimedialnej reklamy oraz efektowną dekoracją – zapewnia Oksana Kruczkowa z firmy RasterVision.

Projekcja polega na generowaniu obrazu z projektora umieszczonego z tyłu ekranu. Cienka folia daje ostry, wysokokontrastowy, wiernie oddający intensywność kolorów obraz, o kontach patrzenia 180 stopni. Ma to gwarantować maksymalny czas oddziaływania przekazu reklamowego na przechodnia.

– Ta dynamiczna forma prezentacji reklamy daje możliwość poinformowania klientów o nowych produktach i akcjach promocyjnych, nie zabierając miejsca w sklepie ani poza nim. Aktualizacja i wprowadzenie zmian do oferty lub zupełne przeobrażenie prezentacji nie wymaga całkowitej wymiany instalacji, jak to jest w przypadku statycznej reklamy – wystarczy kilka kliknięć myszką. Oprócz tego kontent można uaktualniać przez Internet, wprowadzając zmiany we wszystkich punktach sprzedaży jednocześnie. Do ekranu projekcyjnego można dodawać statyczną grafikę w postaci naklejek na szyby, które mogą współgrać z wyświetlaną treścią i tworzyć spójną całość z aranżacją witryny – tłumaczy Oksana Kruczkowa.

Folie do tylnej projekcji są alternatywą dla droższych i ciężkich ekranów LCD i LED paneli, których cena i właściwości techniczne nie pozwalają na dopasowanie do wielkości witryny. Koszt instalacji systemu projekcyjnego jest porównywalny do zakupu 40-calowego telewizora. – Jeśli interesuje nas jednak obraz o większej przekątnej, różnica jest już duża. Na telewizor powyżej 100 cali mało kto może sobie pozwolić. Projektory multimedialne bez trudu wyświetlą taki obraz w jakości HD. Z folii tylnoprojekcyjnej niewielkim kosztem możemy uzyskać ekran nawet do 120 cali, ponadto nie musimy ograniczać się do prostokątnych kształtów obrazu. Wycinając z folii dowolne figury oraz wyklejając ją na powierzchniach wypukłych w jednej osi, możemy stworzyć wyświetlacz niespotykanej formy – wyjaśnia Oksana Kruczkowa.

Firmy oferują różne typy folii do tylnej projekcji, dzięki czemu można dostosować ją do warunków i koncepcji marketingowej oraz uzyskać różne efekty, jak np. holograficzny obraz, przez który można zobaczyć, co dzieje się w sklepie. Po wyłączeniu projekcji transparentna folia jest praktycznie niewidoczna na witrynie.
W prezentacji towaru można wykorzystać też multimedia. – Takie rozwiązania sprawdzają się raczej wewnątrz sklepów. Mają formę np. ekranów w kształcie człowieka, pokrytych folią projekcyjną wklejoną na akrylowy szablon sylwetki realnych rozmiarów. Na tak przygotowanym tle ma miejsce projekcja z nagraną wcześniej panią lub panem, którzy prezentują dany produkt – tłumaczy Oksana Kruczkowa.
Dźwięk pochodzi z umieszczonych obok głośników. Do tego, poprzez zamontowanie czujników ruchu, istnieje możliwość odtwarzania odpowiedniej sekwencji wideo w zależności od zbliżającego się obiektu, np. klienta w sklepie.

Możliwości zastosowania tego rozwiązania są bardzo duże. Elektroniczną postać można dostosować do profilu działalności sklepu i nadać jej dodatkowe funkcje. – Postać ta może przedstawić się, opowiedzieć o sobie czy swoich właściwościach technicznych. Interaktywność zapewnia pulpit, a manekin podpowiada klientowi, jaki przycisk nacisnąć, by dowiedzieć się o wybranej ofercie – doradza Oksana Kruczkowa.
Raster Vision oferuje także interaktywną witrynę, która może być źródłem informacji nie tylko dla konsumenta, ale i właściciela sklepu. – Po zainstalowaniu dodatkowego oprogramowania możemy śledzić zachowanie klientów, dowiedzieć się, na jaki rodzaj informacji jest zapotrzebowanie, który z przedstawionych towarów cieszy się największym zainteresowaniem, a także ile osób było zaciekawionych dotykową witryną. Tego typu informacje są niezwykle cenne przy planowaniu działań marketingowych, dotyczących zarówno kampanii reklamowych, jak i odpowiedniej ekspozycji towaru w sklepie – mówi Oksana Kruczkowa.
 

Reklama

ORF 2016 Fall – 16-31.10.2016