Podkulski obiecuje CH w Rzeszowie

Na terenie przyszłej inwestycji trwają już od kilku tygodni prace przygotowawcze. Roboty ziemne mają pomóc ocenić grunt pod względem geotechnicznym. Do rozpoczęcia budowy, Podkulskiemu brakuje jeszcze dwóch małych działek (m.in. tej z kamienicą Piłsudskiego 44), które jednak ma pozyskać w najbliższym czasie. Inwestycja ma rozpocząć się w połowie roku.

– Budynek na 3-hektarowej działce będzie miał 135 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni i 45 metrów wysokości – wyliczał Podkulski. – Odpowiada to 17 kondygnacjom. Część handlowa obiektu zajmie jego najniższą 3-kondygnacyjną część od strony al. Piłsudskiego. – To poziomy "-1", "0" i "+1", gdzie będzie 42 tys. mkw. czystego handlu – tłumaczył Podkulski. – Będzie tam 212 sklepów i punktów usługowych.

Na razie inwestor nie chciał zdradzać nazw firm. – To będą najlepsze marki – wyjaśnił przedsiębiorca. – Na dwóch wyższych poziomach już nie ma miejsc do wynajęcia – dopowiadał Andrzej Grün, dyrektor ds. komercjalizacji i administracji spółki Star Europa nadzorującej inwestycję. – Nie możemy zdradzać marek ze względów handlowych.

Przyznał jednak pośrednio, że będą to marki, których dotąd w Rzeszowie brakuje, a więc np. Zara, Armani, Versace. – Będzie to jednak druga i trzecia linia cenowa z tańszymi produktami – dodał Grün.
Nad częścią handlową pojawi się dwa poziomy parkingów na 1200 samochodów. Dostać się na nie będzie można dzięki dwóm ślimakom: od strony al. Piłsudskiego oraz ul. Czarnieckiego.

Handel to jednak tylko fragment z oferty nowego centrum. Najwyższą część obiektu zajmą inne funkcje. – To czterogwiazdkowy hotel na 130 pokoi – zapowiedział Podkulski. – Nie zapadła jeszcze decyzja kto go poprowadzi. Mamy ofertę od czterech firm, ale możliwe, że zajmie się tym moja lubelska spółka Victoria.

Reklama

SCF 2017 Spring 1-15.12.2016