Kasa od Intela wie, czego chce klient

Prototyp został zaprezentowany na targach National Retail Federation w Nowym Jorku. Intel wymyślił nowoczesną kasę, ale nie zamierza wprowadzać jej do produkcji – zadaniem prototypu jest raczej pokazanie, w jakim kierunku zmierzają prace związane z urządzeniami do obsługi sprzedaży i jakie możliwości w tym zakresie daje nowoczesna technologia. Oczywiście, najważniejszym elementem prototypu jest nowy procesor koncernu. "Chcieliśmy pokazać przyszłość. A ludzie raczej niechętnie przyglądają się płytom głównym…" – wyjaśnia Ryan Parker z intelowskiego działu Embedded Computing.

W zaprojektowaniu urządzenia pomogła Intelowi firma Frog Design, znana ze śmiałych projektów zarówno urządzeń (Apple IIc), jak interfejsów (Dell.com). Jej pracownicy uważnie przeanalizowali wzornictwo dzisiejszych maszyn i stworzyli projekt wyposażonego w trzy dotykowe ekrany "ołtarza", który zastąpić ma tradycyjną, wieloczęściową kasę sklepową (składającą się z m.in. z kasety na pieniądze, taśmociągu, terminala płatniczego). Efekt nieco przypomina… automat do gry.

Dwa pionowe ekrany pełnią funkcję multimedialnych kiosków – są na nich prezentowane reklamy oraz oferty promocyjne. Wystarczy zbliżyć do kasy kartę RFID, a na ekranie zostanie wyświetlona historia zakupów danego klienta – włączenie z sugestią aktualnej listy zakupów. Gdy klient zechce sfinalizować transakcję, przy kasie zjawi się sprzedawca i uaktywni odpowiednią kartą tryb płatności. Wtedy na poziomym ekranie pojawią się zdjęcia rzeczy, które wybrał, a także produktów podobnych do nich (gdyby miał ochotę na jakieś dodatkowe zakupy).

Reklama

SCF 2017 Spring 1-15.12.2016