Gradecki: Amplico PTE zachęci inwestorów

– Jestem bardzo zadowolony, że wśród akcjonariuszy znalazł się tak znany inwestor finansowy. Jestem przekonany, że zaangażowanie Amplico PTE zachęci innych do traktowania akcji Eko Holding jako atrakcyjnej inwestycji długoterminowej – powiedział Krzysztof Gradecki, prezes arządu Eko Holding SA.

Akcje EKO Holding zadebiutowały na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie 24 marca 2010 roku. Był to pierwszy tegoroczny debiut. Cena emisyjna wynosiła 7,2 zł za prawo do akcji. Na zakończenie notowań 6 kwietnia za jedno prawo do akcji płacono 8,32 zł.

Wartość przeprowadzonej oferty publicznej wyniosła 95,4 mln złotych, w tym nowej emisji – 88,2 mln złotych Pozyskane środki Eko Holding przeznaczy na rozwój poprzez przejęcia (zarówno w obszarze hurtu jak i detalu), zasilenie kapitału obrotowego modernizację sklepów, spłatę zobowiązań kredytowych, zakup nieruchomości pod nowe obiekty handlowe jak i wykup obiektów dzierżawionych.
Koszty przygotowania i przeprowadzenia oferty publicznej wyniosły 1,7 mln złotych, sporządzenie prospektu emisyjnego – 816,3 tys. złotych, a promocja oferty – 429,4 tys. zł. Łączny koszt to 2,96 mln zł.

Działalność Grupy Eko Holding koncentruje się w obszarach sprzedaży detalicznej i hurtowej. W skład Grupy wchodzi blisko 220 sklepów Eko, tworzących jedną z największych sieci supermarketów w Polsce oraz ponad 500 sklepów Rabat, objętych umowami franczyzowymi. Sieć Eko posiada wiodącą pozycję na rynku sprzedaży detalicznej w południowo-zachodniej Polsce. Do Eko Holding należy również Polska Grupa Drogeryjna, lider hurtowej dystrybucji artykułów drogeryjnych w kraju.

Reklama

ORF 2016 FALL Semahead – 16-31.10.2016