Maksymalnie trzy zamrażarki w sieciach Detal Koncept

W każdej placówce sieci działającej w ramach Detal Koncept, np. delikatesach Milea, znajduje się najczęściej od jednej do trzech zamrażarek. – Oprócz tego sklepy są wyposażone w specjalne lodówki na lody, które dostarczają nam sami producenci czy też dostawcy tego asortymentu – dodaje Paweł Rozpara.

Większość firm produkuje meble mroźnicze, które umożliwiają łączenie ich w zestawy o różnych kształtach. Nietypowe jest np. połączenie szafy mroźniczej z gondolą wyposażone w dwa niezależne układy chłodnicze, zasilane przez agregat zewnętrzny. Wyspy mroźnicze natomiast mogą być również ustawiane w większe zestawy. W gondolach mroźniczych przechowuje się mrożonki, lody, warzywa i pizze, a samodzielne wyspy chłodniczo-mroźnicze z własnymi agregatami są często wykorzystywane do sprzedaży promocyjnej.

Na rynku jest w czym wybierać. Carrier Chłodnictwo oferuje regały i szafy mroźnicze Vantis i Velando oraz wyspy mroźnicze AIB, Irios i Ivando. Z kolei firma AHT ma w sprzedaży m.in. modele zamrażarek GTX 77 oraz wysp mroźniczych Athen, Paris i Oslo. Firma JBG-2 może zaś dostarczyć m.in. szafy mroźnicze Opal, Topaz oraz Arctic, a także wyspy Idea, Pamir oraz Everest. Spółka ES System proponuje klientom m.in.wyspy mroźnicze Ursa oraz Calypso.
Sieci handlowe coraz częściej zwracają uwagę na wygląd urządzeń. – Nowoczesny design oraz aktualne trendy w zakresie ekspozycji i sprzedaży towarów są dla nich bardzo istotnym elementem przy podejmowaniu decyzji zakupowych – mówi przedstawiciel firmy ABM SA, która dostarcza sprzęt chłodniczy do sieci handlowych.
 

Reklama

ORF 2016 FALL Semahead – 16-31.10.2016