Magazyny konsumenckie budują wizerunek galerii

Przygotowanie pisma konsumenckiego dla centrum handlowego to niełatwe przedsięwzięcie. Firmy specjalizujące się w projektach typu custom publishing muszą jednocześnie współpracować z działami marketingu galerii handlowej oraz jej najemców. Pogodzenie interesów wielu klientów w jednym produkcie jest nie lada wyzwaniem.
– To zupełnie inny system organizacji pracy. W naszej agencji mamy specjalny zespół, który pracuje nad projektami dla centrów handlowych – mówi Rafał Plewiński, prezes zarządu agencji Concept Publishing Polska, która zajmuje się realizacją projektów pism konsumenckich. – Przygotowując pismo dla galerii handlowej współpracujemy z pionem marketingu danego obiektu oraz podobnymi strukturami poszczególnych marek znajdujących się w tym Centrum. Często trzeba pogodzić rozbieżne interesy – centrum handlowego, które chce przede wszystkim budować swój wizerunek oraz najemców, którzy chcą pokazać swoje produkty – dodaje.
Sieci handlowe, które wydają własne magazyny, są bardziej skłonne do współpracy nad treściami dla projektu centrum handlowego. Zdarza się jednak, że najemcy odmawiają prezentowania swojej oferty w takim piśmie.
– Charakter magazynu za każdym razem jest ustalany z klientem. Niektórym zarządcom centrów zależy na przedstawieniu wszystkich najemców, pokazaniu ich jak najpełniejszej oferty. Inni zaznaczają jedynie, by tematyka magazynu była powiązana z działalnością, specyfiką danego centrum, by magazyn był po prostu jego ładną, zachęcającą wizytówką – mówi Joanna Polus, dyrektor wydawnicza Pola Design, która w ubiegłym roku była odpowiedzialna za 31 produkcji dla centrów handlowych. – Dysponujemy własną bazą fotoprodukcji. Dzięki zespołowi fotografów, stylistek, wizażystek i innych osób profesjonalnie zajmujących się sesjami fotograficznymi możemy wyprodukować materiały (sesje mody, zdjęcia aranżowane, packshoty), które będą w spersonalizowany sposób przedstawiać ofertę centrum handlowego. A to specyficzny klient, który musi godzić interesy wielu firm, często ze sobą konkurujących. Potrafimy pokazać różne brandy, żeby każdy z najemców czuł się usatysfakcjonowany – zapewnia Joanna Polus.
 

Pismo musi spełnić swoje zadanie
Po rozpoznaniu celów biznesowych klienta, rozpoczynają się prace nad kontentem. – Nie wystarczy stworzyć pisma i zapełnić go treścią, trzeba wiedzieć, czemu ma ono służyć – mówi Łukasz Skalski, wiceprezes zarządu Concept Publishing Polska. – Mały format gazety, jak w przypadku Poznań Plaza, sprawdza się, bo „pracuje”. Klientka bez problemu może go schować do torebki i sięgać po nią w razie potrzeby. W magazynie są zawarte opisy produktów i adresy sklepów. Jest on użyteczny – tłumaczy Skalski.
Specyfiką pisma dla centrum handlowego jest jednak to, że nie służy ono wyłącznie do czytania, ale przedstawia konkretną ofertę i w oczach czytelnika buduje wizję galerii, jako miejsca do spędzania czasu wolnego, w którym można zrobić coś więcej niż tylko zakupy. – Klienci zabierają pismo do domu, a magazyn uzbrojony w dodatkowe rzeczy, jak np. kupony, będzie żył dłużej. Ma sprawić, że jego czytelnicy poczują się członkami pewnej grupy – centrum handlowego.
Dlatego zarządcy centrów namawiają klientów do dodania zaproszenia czy kuponu rabatowego do magazynu.
Ciekawy pomysł na kontent i przedstawienie obiektu handlowego miał latem 2008 roku Pasaż Grunwaldzki. Ze względu na to, że Wrocław jest coraz chętniej odwiedzanym miastem przez zagranicznych turystów, Pasaż wydał jednorazowe, trójjęzyczne wydanie, mające formę przewodnika po mieście. – Pokazano tu miejsca warte odwiedzenia, jak. np. wrocławska starówka. Umiejętnie wpleciono w treść Pasaż Grunwaldzki, jako ciekawe i interesujące miejsce do spędzenia czasu – mówi Plewiński
 

Sposoby dotarcia do klienta
W zależności od wielkości galerii i regionu, w którym ona działa, nakład magazynów konsumenckich waha się od ok. 40 do ponad 100 tys. egzemplarzy. Centra handlowe w różnorodny sposób kolportują swoje pismo do klientów. – Dystrybucja wiąże się z celem, który zakłada sobie zleceniodawca. Jeśli chce dotrzeć do jak najszerszej grupy potencjalnych klientów, to z reguły decyduje się na insertowanie magazynu do lokalnych wydań gazet lub popularnych pism kolorowych. Taką rolę spełnia również dystrybucja door to door lub do euroskrzynek. Wówczas magazyn jest rozprowadzany w promieniu nawet kilkudziesięciu kilometrów od danej galerii handlowej. Zdarza się i tak, że całość nakładu jest dystrybuowana jedynie w galerii, w sklepach i punktach usługowych tam się znajdujących – mówi Joanna Polus.
Concept Publishing Polska stawia przy dystrybucji na aktywność potencjalnego czytelnika. – Dobrym pomysłem jest dawanie magazynu za jakąś aktywność, jak np. zrobienie zakupów na terenie centrum – doradza Łukasz Skalski. – Niektóre magazyny są sprzedawane w limitowanej edycji w salonikach prasowych, a część nakładu rozdawana jest klientkom po dokonaniu zakupu w danym salonie. Wtedy buduje się u tej grupy poczucie nagrody oraz świadomość tego, że w innej sytuacji za magazyn musieliby zapłacić – tłumaczy Łukasz Skalski.
 

Wydawać czy nie wydawać
Centra handlowe w Polsce wciąż dość ostrożnie podchodzą do wydawania pism konsumenckich. Zdarza się, że uruchamiają projekty jednorazowe. – Galerie handlowe prowadzą zróżnicowane działania marketingowe – wyjaśnia Joanna Polus. – Są takie, które na stałe wpisały już w swoje coroczne budżety wydawanie magazynu. Zdarza się, że zmieniają jedynie częstotliwość jego ukazywania się lub objętość – dodaje Joanna Polus.
Centra handlowe współfinansują wydawanie projektów konsumenckich z kieszeni najemców. – Jeśli centrom wiedzie się gorzej, zapadają decyzje o przesunięciu budżetu na event, który ma zwiększyć przychody. Taką decyzję podjął pod koniec ubiegłego roku jeden z naszych klientów – przyznaje Rafał Plewiński.
Jednak największym graczom na rynku trudno zrezygnować z tej formy promocji. Magazyn jest jednym z narzędzi marketingowych, które ma pomóc w budowaniu pozycji marki. – W przypadku galerii handlowych ma też wspomóc najemców, w pewien sposób ich zareklamować. Nasze magazyny są wykorzystywane w kampaniach reklamowych centrów handlowych. Wszyscy żyjemy dziś szybciej i chcemy jak najefektywniej wykorzystać czas. Magazyn ma też za zadanie ułatwić klientom wybór towarów, sprawić, żeby zakupy były przyjemne, żeby chwile spędzone w galerii handlowej przyjemnie się kojarzyły – mówi Joanna Polus.
– Firmy są coraz bardziej świadome potrzeby wydawania tego rodzaju publikacji i korzyści z nich płynących. Rynek custom publishing rozwija się i z pewnością będzie się nadal rozwijał. Kryzys może jedynie wpływać na formułę magazynów – wydawcy muszą poszukiwać takiej, która będzie zadowalała pod względem finansowym i merytorycznym klientów oraz odbiorców – prognozuje Polus.

 

 

PISMA – PREZENTACJE

M1 – Poradnik M1
Gazetka centrów handlowych M1 jest skierowana do całej rodziny. Treść jest konstruowana w taki sposób, aby każdy z domowników znalazł coś dla siebie.
– Nasz cel to przybliżenie konsumentom bogatej oferty Centrów Handlowych M1 oraz umożliwienie najemcom zaprezentowania swoich towarów i usług, inaczej niż w podobnych periodykach na rynku. Po analizie popularności różnego rodzaju pism na polskim rynku i określeniu grupy docelowej, postanowiliśmy, że magazyn M1 będzie miał charakter poradnika. Rady dotyczą różnych tematów sezonowych, np. jak przystroić wigilijny stół czy aktywnie spędzić święta. Publikujemy tu również odpowiedzi na różne pytania, np. dotyczące zdrowia. Są to porady zarówno dla gospodyń domowych, jak i zapracowanych biznes woman – mówi Urszula Porębska z Metro Group Asset Management Sp. z o.o.
W Poradniku M1 pojawiają się także informacje o nowościach, akcjach i eventach organizowanych na terenie centrów M1. – Nowymi pomysłami na polskim rynku wydawniczym typu „custom publishing” są m.in.: fotostory instruujące laika, na co zwrócić uwagę, aby kupić odpowiedni do swoich potrzeb sprzęt RTV – mówi Urszula Porębska.
Magazyn jest kierowany do czytelników chętnie sięgających po takie tytuły, jak Przyjaciółka czy Pani Domu.
debiut: sierpień 2009 roku
nakład:
liczba stron: 38
format: 210 x 272 mm
dystrybucja: bezpłatny, dostarczany bezadresowo do skrzynek pocztowych oraz do miejsc publicznych, czyli poczekalni, salonów kosmetycznych, fryzjerskich, przychodni etc.
wydawca: Metro Group Asset Management Sp. z o.o.

CH Wola Park – Magazyn Wola Park
Magazyn Wola Park jest adresowany do stałych klientów Centrum Handlowego Wola Park, mieszkańców Warszawy. Pismo koncentruje się na przedstawieniu oferty produktowej marek dostępnych na terenie Galerii. Na jego potrzeby realizowane są sesje modowe, sesje produktów, przygotowywane są także treści o tematyce związanej z modą i urodą, aranżacją wnętrz czy sztuką make-up. Magazyn informuje o wydarzeniach i atrakcjach odbywających się na terenie centrum oraz aktualnych promocjach.
– W 2008 roku firma PBW Polska została właścicielem CH Wola Park i rozpoczęła proces repozycjonowania obiektu. Podjęte działania mają na celu wzmocnienie wizerunku Wola Park jako centrum rodzinnego oferującego więcej niż zakupy – interesujące, często edukacyjne, atrakcje dla dzieci i całych rodzin. Wyprawa na zakupy do Wola Park ma być jednocześnie wyprawą po nowe pomysły w szeroko pojętym tego słowa znaczeniu. Posiadając duże – prawie dziesięcioletnie – doświadczenie w wydawaniu tego typu pism, opracowano zawartość Magazynu Wola Park, który jest jednym z narzędzi pozwalających realizować powyższe założenia – mówi Agnieszka Kozanko, dyrektor ds. reklamy i PR w PBW Polska Sp. z o.o.
Dla CH Wola Park własne pismo to przede wszystkim sposób na komunikowanie się z klientem. – To także narzędzie do budowania wizerunku centrum – zaznacza Agnieszka Kozanko.
Dotychczas ukazały się trzy wydania Magazynu Wola Park. Publikacja ukazuje się trzykrotnie w ciągu roku – na wiosnę, jesienią i przed świętami Bożego Narodzenia.
debiut: maj 2009 roku
nakład:
liczba stron: 40 + 4
format: 210 x 272 mm
dystrybucja: bezpłatny Magazyn Wola Park jest dostępny na terenie CH Wola Park oraz jest dystrybuowany w formie dodatku do piątkowego, warszawskiego wydania Gazety Wyborczej. Trafia także w ręce mieszkańców okolicznych osiedli w formie dystrybucji bezadresowej do skrzynek pocztowych.
wydawca: PBW Polska Sp. z o.o., zarządzająca centrum handlowym Wola Park. Na zlecenie wydawcy layout graficzny i zawartość pierwszego wydania Magazynu opracowała grupa medialna Valkea Media. Za zawartość i layout dwóch kolejnych wydań odpowiada firma PBW Polska.

CH Klif – Magazyn Mody Klif
Dotychczas ukazały się 34 numery gdyńskiej edycji Magazynu Mody Klif oraz 31 numerów edycji warszawskiej. Pismo ukazuje się trzykrotnie w ciągu roku – na wiosnę, jesienią i przed świętami Bożego Narodzenia – w Warszawie i Gdyni. Zostało stworzone po to, by budować wizerunek centrów handlowych Klif jako obiektów o charakterze wyjątkowym, które oferują produkty z szeroko pojętego świata mody. Zarządca CH Klif kładzie nacisk na to, by czasopismo wyróżniała wysoka jakość, wyrażana m.in. poprzez ekskluzywne sesje zdjęciowe, autorskie teksty oraz staranną szatę graficzną.
Magazyn zawiera artykuły o tematyce związanej z modą i urodą, sesje zdjęciowe, artykuły o charakterze lifestyle’owym (podróże, kuchnia, wywiady), na jego łamach prezentowane są także sylwetki znanych projektantów mody. Poruszane tematy prezentowane są w kontekście marek obecnych w obydwu Klifach. W ten sposób w treściach ukazujących się w magazynie prezentowane są nowości w ofercie Centrum, zapowiedzi nadchodzących wydarzeń i atrakcji dla klientów.
– Magazyny Mody CH Klif odgrywają bardzo ważną rolę w komunikacji z klientem. Pozwalają nie tylko na prezentację oferty naszych najemców, ale są również narzędziem budowania lojalności i wizerunku Centrów. W ciągu 10 lat istnienia pisma klienci gdyńskiego i warszawskiego Klifu przyzwyczaili się już, że na wiosnę, jesienią i na święta Bożego Narodzenia bezpłatnie otrzymują porcję najnowszych modowych trendów w eleganckiej formie, czyli nasz Magazyn – mówi Agnieszka Kozanko. – Magazyny Mody Klif to także ceniony przez najemców kanał promocji. Butiki i salony na terenie gdyńskiego i warszawskiego Klifu ze względu na wysoką jakość pisma i jego szeroką dystrybucję – nie tylko na terenie centrów, ale także za pośrednictwem poczty do stałych klientów i jako dodatek do lokalnych dzienników – chętnie korzystają z tej formy reklamy swoich marek. Dzięki niej z proponowaną ofertą mogą dotrzeć do kilkuset tysięcy odbiorców pisma – dodaje.
debiut: 1999 rok. Do wiosny 2009 roku ukazywał się pod tytułem Zakupy&Styl. Po zmianie identyfikacji wizualnej w 2009 roku, pismo nosi nazwę Magazyn Mody Klif.
nakład: 100 lub 150 tys. ( Warszawa), 100 tys. (Gdynia)
liczba stron: 74 + 4
format: 210 x 297 mm
dystrybucja: bezpłatny Magazyn Mody Klif jest wysyłany pocztą do bazy stałych klientów centrów handlowych Klif, dostępny na terenie centrów handlowych Klif oraz dystrybuowany w formie dodatku do piątkowego wydania lokalnych dzienników. Aby zostać przyjętym do grona lojalnych klientów warszawskiego oraz gdyńskiego Klifu i regularnie otrzymywać Magazyn, klient musi zgłosić się do Punktu Informacyjnego w Centrum Handlowym Klif Warszawa lub Klif Gdynia lub wypełnić formularz na stronie www.klif.pl.
wydawca: Wydawcą Magazynu Mody Klif jest firma PBW Polska Sp. z o.o. zarządzająca centrami handlowymi Klif Warszawa i Klif Gdynia. Na zlecenie wydawcy layout graficzny opracowała grupa medialna Valkea Media. Grupa ta za każdym razem opracowuje też jego zawartość, którą akceptuje wydawca. W każdym numerze pisma publikowane są sesje zdjęciowe wykonywane na zlecenie wydawcy przez znanych polskich fotografów oraz profesjonalne ekipy produkcyjne. Modele występujący we wnętrzach lub specjalnie do tego celu budowanych scenografiach prezentują odzież, obuwie i akcesoria dostępne w sklepach Klifu Warszawa i Klifu Gdynia.

Stary Browar – Magazyn BR&
Magazyn BR& jest kwartalnikiem, w grudniu 2009 został wydany po raz 13. W założeniu pismo ma odzwierciedlać charakter Starego Browaru – „miasta w mieście”, Centrum Biznesu i Sztuki, przestrzeni ekskluzywnej.
– BR& wykracza poza ramy tradycyjnych podziałów gatunkowych wśród czasopism. Jest równocześnie pismem artystycznym i przewodnikiem po trendach. Prezentuje twórców z różnych dziedzin sztuki, jak i produkty typu premium, a także wybrane zjawiska związane z miejskim stylem życia (moda, design, psychologia, sport, kuchnia, architektura, muzyka, literatura) Powstaje w oparciu o współpracę z szerokim gronem autorów. Formuła pisma jest zgodna z ideą 50/50, która określa tożsamość Starego Browaru – miejsca, w którym sztuka i biznes wzajemnie się uzupełniają – mówią przedstawiciele Centrum.
– Magazyn „BR&” powstał na trzecie urodziny Starego Browaru, w nadziei, że będzie brandem wyjątkowym, inspirującym do nowych odkryć, niekonwencjonalnych wyborów, zaskakujących mariaży – mówi Dominika Kulczyk-Lubomirska, redaktor naczelna magazynu Brand.
Ilustracja z Brandu zdobyła nagrodę Communication Arts 2008 oraz Chimerę: Srebrną (2007 rok), podwójną Brązową (2008 rok) i podwójną Srebrną (2009 rok) na Międzynarodowym Konkursie Projektowania Prasowego w kategoriach wydawnictwa firmowe zewnętrzne oraz fotografia.
Brand to pismo elitarne, skierowane do wąskiej grupy odbiorców.
debiut: magazyn powstał w listopadzie 2006 roku z okazji trzecich urodzin Starego Browaru.
nakład: 4,5 tys.
liczba stron: 76
format: 240 x 260 mm
dystrybucja: wysyłka pocztą na adresy z bazy danych, aktualizowanej cztery razy w roku. Pismo trafia głównie do przedsiębiorców i kadry kierowniczej oraz środowisk opiniotwórczych.
wydawca: Fortis Nowy Stary Browar Sp. z o.o. S.K.A.

Stary Browar – Magazyn Faboo
Kwartalnik Faboo to dwa w jednym: przewodnik zakupowy oraz informator kulturalny. Atrakcyjnie prezentowana oferta handlowa stanowi nie tylko przegląd nowości rynkowych, ale także gotowych pomysłów podpowiadanych przez stylistów. Sesje modowe nadają Faboo charakter lifestylowy. Częścią magazynu jest kalendarium wydarzeń artystycznych przygotowywanych w Starym Browarze oraz w Art Stations Foundation oraz wywiady z artystami. Pismo jest kierowane do osób odwiedzających Stary Browar, czytelników Gazety Wyborczej i mieszkańców Poznania.
– Faboo powstało z myślą o naszych klientach. Chcieliśmy w niebanalny sposób przybliżyć im Stary Browar – ofertę najemców i informacje o wydarzeniach kulturalnych i rozrywkowych, jakie mają miejsce w Centrum. Zależało nam na tym, aby magazyn był elegancki i nie miał formuły zwykłej broszury czy folderu. Musiał on, jak wszystkie nasze działania, wpisać się w ideę 50 x 50 (50 proc. sztuki i 50 proc. biznesu), dlatego też mieszają się w nim komercyjne treści łącznie z cenami, razem z sesjami zdjęciowymi stanowiącymi małe dzieła sztuki, zaaranżowane na najwyższym poziomie – informują przedstawiciele Centrum.
debiut: styczeń 2008 roku (wcześniej pojawiły się dwa wydania Przewodnika)
nakład: 40–60 tys.
liczba stron: 36
format: 200 x 260 mm
dystrybucja: 7 numerów Faboo było dystrybuowanych jako bezpłatny insert – dodatek do sobotniego wydania Gazety Wyborczej (zasięg – powiat poznański lub Wielkopolska). Jedno z wydań Faboo było dystrybuowane do skrzynek pocztowych mieszkańców Poznania wytypowanych na podstawie indeksu siły nabywczej. Faboo jest też dostępny w punktach informacyjnych Starego Browaru oraz punktach handlowych na terenie Centrum.
Wydawca: Fortis Nowy Stary Browar Sp. z o.o. S.K.A.

CH Poznań Plaza – Magazyn Poznań Plaza
Magazyn jest skierowany do klientów galerii Poznań Plaza. Ma profil lifestyle’owy i shoppingowy, koncentrujący się na przedstawieniu oferty sklepów dostępnych w Galerii. Projekt makiety jest wzorowany na ekskluzywnych czasopismach komercyjnych. Poznań Plaza ma dwie edycje w roku: wiosna/lato oraz jesień/zima.
– Magazyn ma inspirować klientów, wyznaczać wzorce i pomagać w wyborze. Można w nim znaleźć informacje o najnowszych trendach (moda damska, męska i dziecięca), prezentacje stylowych dodatków oraz porady, jak dbać o urodę. Dla spragnionych kultury publikujemy ciekawe recenzje książek, filmów, płyt CD, które można nabyć w Poznań Plaza. Magazyn zawiera także dział poświęcony kulinariom oraz trendom wnętrzarskim (najnowsze wzory i akcesoria proponowane przez najemców). Znaleźć tu można także informacje o planowanych imprezach, nowych salonach, promocjach dla klientów oraz plany galerii – mówi Anna Kosacz, dyrektor marketingu CH Poznań Plaza.
Głównym celem magazynu jest spowodowanie wzrostu sprzedaży w salonach i sklepach Poznań Plaza. Pismo ma także spełniać cele marketingowe, np. zwiększać częstotliwość korzystania z innych usług i atrakcji, jakie oferuje Centrum. – Chcemy pokazać poznaniakom, że robiąc zakupy w Poznań Plaza należy się do wyjątkowej grupy osób, mającej określony styl bycia i zachowania się. Chcemy inspirować klientów oraz pokazywać, wyznaczać wzorce, sugerować i pomagać w wyborze – mówi Anna Kosacz.
debiut:
nakład:
liczba stron: 48 + 4
format: 190 x 190 mm
wydawca: Concept Publishing Polska Sp. z o.o.

Domoteka – Domoteka Design Magazine
Dotychczas ukazały się trzy numery Domoteka Design Magazine, wydawane w cyklu półrocznym.
– Domoteka to jedyne centrum designu w Polsce oraz jedno z niewielu takich miejsc w Europie. 80 salonów posiadających w swojej ofercie najwyższej jakości meble i artykuły dekoracyjne przybliża i oferuje kilkaset marek polskiego i światowego formatu na jednej powierzchni handlowej. Twórcom tego miejsca przyświecało założenie, że będzie to miejsce inspirujące, oferujące unikalne rozwiązania dla domu i najznakomitsze marki pod jednym dachem, edukujące swoich klientów, czym jest design, jaka jest jego historia i kim są projektanci designerskich przedmiotów oferowanych w salonach Domoteki. Przedłużeniem misji edukowania klientów było właśnie stworzenie magazynu, dzięki któremu będą mieli możliwość poznania bliżej postaci ulubionych projektantów czy dowiedzenia się, jakie trendy panują we wzornictwie. Magazyn wychodzi także naprzeciw oczekiwaniom klienta, który chce być postrzegany jako osoba posiadająca dobry gust, znająca się na modzie, trendach i sztuce. Odwiedzający Domotekę to ludzie, którzy cenią piękno, luksus, elegancję, a „Domoteka Design Magazine” wpisujący się w ich potrzeby pełni niezwykle ważną funkcję w komunikacji z nimi – mówi Elżbieta Ratajczyk, Center Marketing Manager Park Handlowy Targówek.
Z bezpłatnie dystrybuowanego magazynu klient dowiaduje się wielu interesujących rzeczy na temat sztuki użytkowej i wyposażenia wnętrz. Na łamach pisma publikowane są materiały przedstawiające najnowsze trendy w designie, relacje ze światowych targów, np. Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie czy Maison & Object w Paryżu. Nie brakuje także wywiadów z designerami, jak np.: Karim Rashid, Patricia Urquiola. Felietonistkami są Agnieszka Jacobson-Cielecka i Beata Tyszkiewicz.
debiut: październik 2008 roku
nakład: 20 tys.
liczba stron: 68 stron (64 + 4).
format: 210 x 275 mm
dystrybucja: magazyn jest dostępny w Domotece. Sprzedaż ma miejsce na terenie całej Polski w sieci salonów Empik. „Domoteka Design Magazine” jest także insertowany do magazynów wnętrzarskich, takich jak: Elle Decoration czy Dobre Wnętrze. Dystrybucja ma też miejsce w sieci Coffeeheaven, wybranych restauracjach i kawiarniach stolicy oraz na wybranych imprezach modowych i wnętrzarskich.
cena: 8,50 zł
wydawca: Domoteka, magazyn na zlecenie przygotowuje i produkuje Direct Publishing Group

CH Arkadia – Magazyn Arkadia
Magazyn Arkadia jest wydawany od początku istnienia Centrum. Ukazuje się trzy razy w roku. Teksty są przygotowywane przez redakcję pisma (zespół Pola Design), częściowo w oparciu o informacje uzyskane od najemców. Głównym celem wydawcy jest przybliżenie klientom oferty Galerii poprzez artykuły o sklepach.
Periodyk pokazuje również Arkadię jako miejsce, gdzie można spędzić wolny czas (opisy wydarzeń i imprez na terenie centrum), prezentuje nowości ze świata mody oraz wywiady ze znanymi ludźmi.
Innym zadaniem magazynu jest przybliżenie historii marek, które znajdują się na terenie centrum.
debiut: 2004 rok
nakład: kilkadziesiąt tys.
dystrybucja: bezpłatna. Na terenie centrum czasopismo jest prezentowane na specjalnie przeznaczonych do tego celu stojakach. Większa część nakładu jest dystrybuowana w warszawskich hotelach, restauracjach i klubach.
wydawca: Pola Design

CH Wileńska – Magazyn Wileńska
Stanowi połączenie czasopisma o modzie, stylach, prezentującego ofertę najemców z treścią opisującą życie warszawskiej Pragi. Ideą periodyku jest zbudowanie trwałej więzi z mieszkańcami i miłośnikami Pragi. Rola magazynu polega na nagłośnieniu istotnych dla życia dzielnicy wydarzeń, jak również przybliżeniu oferty Centrum okolicznym mieszkańcom i turystom.
debiut: grudzień 2008 roku
nakład: 30 tys.
format: 210 x 265 mm
dystrybucja: bezpłatna, większa część nakładu jest dystrybuowana na praskich osiedlach, w ośrodkach kultury, restauracjach i klubach. Magazyn jest również rozdawany klientom na terenie Centrum
wydawca: magazyn jest wydawany przez zespół redakcyjny, pracujący w Mediadem Communication – agencji PR obsługującej centra firmy Cefic. Wszystkie treści i zdjęcia przygotowywane są przez agencję, po części w oparciu o materiały najemców, a częściowo we własnym zakresie.

CH Galaxy – Magazyn Galaxy
Magazyn jest adresowany do wszystkich klientów Centrum. Opisy – ze względu na lokalizację obiektu – są dostępne w językach polskim i niemieckim, a ceny podawane w złotówkach i euro. – Nasze wydawnictwo służy jako przewodnik zakupowy dla klientów, pokazuje nie tylko wybrane modele odzieży, obuwia i dodatków z poszczególnych sklepów, ale także radzi, jak zestawiać ze sobą różne części garderoby. Dwujęzyczny charakter czasopisma ułatwia zakupy klientom z zagranicy, których z racji położenia geograficznego Szczecina mamy całkiem sporo, szczególnie z Niemiec. Nasza gazetka cieszy się bardzo dużym powodzeniem wśród klientów i bardzo dobrą opinią wśród najemców – mówi Joanna Dybowska, dyrektor ds. marketingu CHR Galaxy
debiut: luty 2004 roku
nakład: 40 tys.
liczba stron: 48
format: A4
dystrybucja: bezpłatna. Kwartalnik jest dystrybuowany jako dodatek do magazynowego wydania Kuriera Szczecińskiego, a 5 tys. egzemplarzy dostępnych jest w sklepach na terenie Centrum. Dodatkowo na stronie www.galaxy-centrum.pl znajduje się wersja w PDF-ie.
wydawca: Centrum Handlowo-Rozrywkowe Galaxy

Galeria Bałtycka – Trendy
Magazyn jest adresowany do wszystkich potencjalnych klientów Galerii Bałtyckiej, ze szczególnym uwzględnieniem kobiet podążających za trendami. – Pismo ma zaciekawić potencjalnych klientów Galerii Bałtyckiej, prezentować nie tylko jej ofertę i bieżące wydarzenia mające tu miejsce, ale także informować o nowinkach w modzie, trendach, wydarzeniach kulturalnych miasta – mówi Dominika Krzyżanowska-Kidała, PR Manager, ECE Projektmanagement Polska Sp. z o.o., właściciel Galerii Bałtyckiej.
Magazyn Trendy przedstawia znane postaci z regionu; w jednym z ostatnich wydań opublikowano wywiad ze znanym aktorem z Trójmiasta, Mirosławem Baką, który opowiadał o stylu życia i planach artystycznych. – Bardzo ważną częścią magazynu są aranżacje stylistyczne z wykorzystaniem artykułów dostępnych w sklepach w Galerii Bałtyckiej. Całość, razem z wstępem edytorskim od dyrektora Galerii Bałtyckiej, tworzy elegancki, wysokiej jakości magazyn lifestylowy – dodaje Dominika Krzyżanowska-Kidała.
debiut: październik 2007 roku
nakład: 40–50 tys.
liczba stron: 48
format – 280 x 200 mm; nietypowy trochę mniejszy niż A4
dystrybucja: na terenie Trójmiasta i całego regionu pomorskiego za pośrednictwem prasy shoppingowej i kobiecej, a także w wybranych trójmiejskich hotelach i kawiarniach. Jest również dostępny na terenie Galerii Bałtyckiej.
wydawca: Pola Design

Galeria Krakowska – Inspiracje
Do tej pory opublikowano cztery wydania, zgodnie z porami roku. – Ten cykl jest zgodny z cyklem zakupowym oraz ofertą kolekcji mody w Galerii Krakowskiej – podkreśla Dominika Krzyżanowska-Kidała.
Główną treścią Inspiracji są prezentacje najnowszych trendów, a także stylu życia znanych osobowości z Krakowa i nie tylko. – W jednym z ostatnich wydań Inspiracje rozmawiały np. z Anną Dymną, a także prezentowały postać Jennifer Lopez oraz Moniki Jaworskiej, niesłyszącej motocyklistki i jednej z nielicznych kobiet ścigających się w zawodach motocyklowych na europejskim poziomie. W każdym z wydań przedstawiane są także charakterystyczne dla Krakowa miejsca lub wydarzenia, np. klimatyczny artykuł o krakowskich Plantach – mówi Dominika Krzyżanowska-Kidała.
W Inspiracjach jest też miejsce na nowości kulturalne, wydawnicze oraz sesje stylistyczne, ukazujące różnorodne nowe style w modzie damskiej i męskiej.
– Misją magazynu jest tworzenie wizerunku Galerii Krakowskiej jako integralnej części miasta, która dopełnia ofertę kulturalną i turystyczną Krakowa. Dzięki bliskości historycznego centrum miasta, Galeria Krakowska jest dla wielu mieszkańców i turystów celem zakupów, a magazyn jeszcze bardziej przybliża Centrum mieszkańcom i turystom – mówi Dominika Krzyżanowska-Kidała.
debiut: jesień 2008 roku
nakład: 40–50 tys.
liczba stron: 48
format: mniejszy niż A4
dystrybucja: na terenie Krakowa i regionu Małopolski wraz z prasą shoppingową i kobiecą, a także na terenie centrum handlowego
wydawca: Pola Design

Galeria Łódzka – Galeria Stylu
Podobnie jak w przypadku Trendów Galerii Bałtyckiej i Inspiracji Galerii Krakowskiej, Galeria Stylu jest adresowana do szerokiej grupy potencjalnych klientów Galerii Łódzkiej. Ma charakter pisma lifestylowego, z informacjami o najnowszych stylach w modzie i nowinkami z zakresu ubiorów i kosmetyków. Prezentuje też znanych ludzi, mieszkających lub pochodzących z Łodzi, wraz z ich stylem życia, filozofią i gustami. Na łamach Galerii Stylu gościli m.in. koszykarz Marcin Gortat, modelka Karolina Malinowska czy znana z Tańca z gwiazdami Anna Bosak. Dużą część pisma zajmują sesje z wykorzystaniem produktów dostępnych w sklepach Galerii. Dopełnieniem są informacje o wydarzeniach.
debiut: marzec 2008 roku
nakład: 40–50 tys.
liczba stron: 36–48
format: 205 x 260 mm
dystrybucja: poprzez pisma shoppingowe i kobiece w Łodzi i regionie. Jest również dostępny w kilkudziesięciu miejscach publicznych w Łodzi – wybranych salonach kosmetycznych i fryzjerskich, salonikach prasowych, jak również w samej Galerii Łódzkiej.
wydawca: Pola Design
 

Reklama

ORF 2016 Fall – 16-31.10.2016