Hiszpański design od Misako

Misako po niedawnym debiucie w Polsce – we wrocławskim Centrum Handlowym Magnolia – w najbliższym czasie planuje otwarcie drugiej placówki w stolicy województwa dolnośląskiego. Nowy salon wiosną ruszy w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu. – To nie koniec rozwoju w Polsce. Spółka wiąże swoją przyszłość z ekspansją w takich miastach, jak: Katowice, Łódź oraz Warszawa – zdradza Paulina Bagińska, koordynator rozwoju Misako w Polsce.
Równolegle z budowaniem swojej pozycji w Polsce, marka wejdzie i rozpocznie rozwój w Szwecji.
Nowe salony będą placówkami własnymi. Firma nie rozwija się poprzez franczyzę, choć nie wyklucza takiej możliwości w przyszłości.
 

12 lat na rynku
Firma Misako powstała w 1998 roku. Jej twórcami są właściciele firmy Stradivarius, która obecnie znajduje się w strukturach Inditeksu. Nazwa marki to połączenie dwóch hiszpańskich wyrażeń: "mi" – moja torba oraz "sako" – worek.
– Misako wypełnia niszę na rynku sklepów w torbami. Oferuje modne torebki, dobrej jakości, w niewygórowanych cenach – podkreśla Paulina Bagińska.
Filozofia Misako to trzy zasady. Pierwsza to unikatowa cena toreb – klienci wiedzą, ile kosztuje produkt jeszcze zanim wejdą do sklepu, gdyż cena jest stała bez względu na wielkość i fason torby. Kolejna zasada, to ciągła rotacja modeli – klient musi szybko zdecydować się na zakup danej torebki, bo ta nie pojawi się już w ramach kolejnej dostawy. Ostatnim filarem jest komplementarność produktów, każda torba występuje w trzech rozmiarach, można do niej dobrać portfel, a do niektórych walizkę.
 

12 pozycji
Torby, portfele i walizki to tylko część asortymentu Misako. W sumie obejmuje on 12 pozycji: torby, torby na laptopy, portfele, parasole, szale, paski, kolczyki, naszyjniki, okulary przeciwsłoneczne, bransoletki, zegarki oraz walizki.
Największą popularnością cieszą się torebki, ale także damskie torby na laptopy oraz walizki. – Klient Misako to osoba ceniąca ciekawe wzornictwo. Nasze produkty kupują zarówno młode osoby, jak i dojrzałe kobiety – mówi Bagińska.
Misako nie oferuje programów lojalnościowych. Jeśli chodzi o rabaty, są stosowane w ramach akcji promocyjnych i sezonowych przecen. – Po otwarciu sklepu organizowaliśmy akcję noworoczną "masz życzenie masz rabat". Każdy klient, który wpisał swoje życzenie noworoczne na specjalną ścianę, otrzymywał 10 zł upustu na każdą zakupioną torbę – opowiada Bagińska.
 

Kilkuetapowa rekrutacja
Do oferowanego asortymentu twórcy marki dopasowali wystrój salonów. Opracował go hiszpański architekt, który postawił na styl minimalistyczny. Taki design obowiązuje w sklepach, niezależnie od ich wielkości. Powierzchnia handlowa salonów jest bowiem różna. W Hiszpanii zajmują one od 50 mkw. do 120 mkw., w Polsce – ok. 70 mkw. powierzchni całkowitej, w tym 61 mkw. sali sprzedaży.
Rekrutacja do sklepów Misako to kilkuetapowy proces. – Kładziemy duży nacisk na kreatywność i samodzielność pracowników. Szukamy osób o wysokiej kulturze osobistej, podążających za najnowszymi trendami w modzie. Kandydatów sprawdzamy między innymi za pomocą specjalnych testów. Sprzedawcą może być zarówno mężczyzna, jak i kobieta – wyjaśnia koordynator rozwoju Misako w Polsce.

 

Reklama

ORF 2016 FALL Semahead – 16-31.10.2016