Jednodniowe bazarki ruszą w stolicy

Echo Miasta podaje, że w ten piątek, 30 kwietnia rusza miejska kampania informacyjna "W dzień handlowy", której celem jest zachęcenie osób handlujących na ulicach do prowadzenia działalności na targowiskach jednodniowych, a mieszkańców do robienia tam zakupów. W komunikacji miejskiej pojawią się plakaty i ulotki z informacjami, gdzie i w jakich godzinach będą działały targowiska.

Na miejskiej stronie umieszczony zostanie banner, pod którym znajdziemy informacje o opłatach i formalnościach. Pomysł stworzenia bazarów jednodniowych poprzedziły przeprowadzone przez stołeczne Centrum Komunikacji Społecznej badania, z których wynika, że warszawiacy chętnie robią zakupy na miejskich targowiskach – czytamy w dzienniku. Ponad 70 proc. z nich pozytywnie oceniło pomysł stworzenia bazarów jednodniowych. Warszawiacy kupują tam głównie artykuły spożywcze, świeże warzywa, owoce, wędliny, kwiaty – czytamy w gazecie. – To towary najczęściej sprzedawane przez drobnych handlarzy ulicznych, dlatego targowiska jednodniowe są kolejną propozycją dla tych osób na legalną działalność – mówi dyrektor Biura Działalności Gospodarczej i Zezwoleń Joanna Tymińska. I dodaje: – Przeniesienie się na bazar jednodniowy wiąże się z niewielkimi opłatami i formalnościami, często wystarczy uiścić u inkasenta kilkuzłotową opłatę targową – to niewiele, a w ten sposób unikamy wysokich kar pieniężnych i zdewastowania towaru.

Obecnie na terenie Warszawy targowiska mają: Praga-Północ, Śródmieście, Wesoła, Wola, lada chwila pojawią się na Białołęce i w Rembertowie – informuje Echo Miasta. 
 

Reklama

ORF 2016 Fall – 16-31.10.2016