Nowy zarząd Wincor Nixdorf w Polsce

Od dnia 16 października 2009 r. obowiązki prezesa zarządu Wincor Nixdorf w Polsce przejął Mirosław Janik – dotychczasowy wiceprezes zarządu. „Wincor Nixdorf w Polsce jest częścią niemieckiego koncernu Wincor Nixdorf AG. Oddział w Polsce jest obecnie przygotowywany do roli regionalnego centrum zarządzania – w skład którego wejdą: Rosja, Kazachstan oraz Ukraina” – mówi Mirosław Janik, prezes zarządu Wincor Nixdorf w Polsce.

Mirosław Janik swoją karierę w firmie Wincor Nixdorf rozpoczął 1 kwietnia 2000 r. – obejmując stanowisko dyrektora finansowego. Od 25 marca 2003 r. pełnił funkcję wiceprezesa zarządu Wincor Nixdorf. W roli Prezesa Zarządu będzie odpowiadał za dalszy rozwój spółki w Polsce poprzez wdrażanie strategii firmy opartej na najnowszej technologii oraz doświadczeniu całej grupy Wincor Nixdorf. Mirosław Janik od 2006 r. dodatkowo odpowiada za rynek rosyjski – jako COO/CFO – aktywnie budując od podstaw oddział Wincor Nixdorf w Moskwie. Obecnie odpowiadać będzie również za wdrażanie podobnych procesów na Ukrainie oraz w Kazachstanie. Mirosław Janik studia wyższe ukończył na Akademii Ekonomicznej w Krakowie na Wydziale Zarządzania i Marketingu o specjalizacji Rachunkowość i Marketing. W 1999 r. ukończył także Podyplomowe Studia Inwestycji Kapitałowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W 2003 r. uzyskał dyplom ACCA (Association of Chartered Certified Accountants). W 2005 r. skończył studia MBA przy Gdańskiej Fundacji Kształcenia Managerów we współpracy z Rotterdam School of Management i Uniwersytetem Gdańskim.

Od dnia 21 grudnia 2009 r. nowymi członkami zarządu Wincor Nixdorf w Polsce zostali także: Adam Matyaszek, Michał Strzyczkowski oraz Mariusz Wiktor.Adam Matyaszek jest obecnie Dyrektorem Pionu Banking, zarządza strategią rozwoju dla sektora bankowego oraz instytucji finansowych. W Wincor Nixdorf pracuje od 2001 r.Michał Strzyczkowski jest obecnie Dyrektorem Pionu Retail, odpowiedzialnym za rozwój produktów oraz strategię biznesową dla sektora handlowego. W Wincor Nixdorf pracuje od 1999 r.Mariusz Wiktor jest obecnie Dyrektorem Serwisu, stworzył największą w Polsce sieć serwisową w sektorze banking/retail dla urządzeń Wincor Nixdorf oraz innych producentów. Z Wincor Nixdorf związany od 2002 r.
 

Reklama

ORF 2016 FALL Semahead – 16-31.10.2016