DDD: nowa formuła współpracy z franczyzobiorcami

Otwarcie sklepu KiK

DDD jest specjalistyczną siecią sklepów oferujących drzwi, panele podłogowe, podłogi drewniane, akcesoria do podłóg, panele ścienne oraz akcesoria do drzwi. Początkowo firma otwierała wyłącznie duże sklepy (200-700 mkw.), w miastach powyżej 30 tys. mieszkańców. Jednak od kilku miesięcy swoją ofertę kieruje także do przedsiębiorców w miejscowościach do 30 tys. mieszkańców.

– Otrzymując wiele zapytań od przedsiębiorców z mniejszych miejscowości, uznaliśmy, że czas już rozszerzyć formułę współpracy – mówi Marek Frątczak, szef działu ekspansji sieci DDD. – Współpracujemy zarówno ze specjalistami już działających w branży wyposażenia wnętrz, jak i przedsiębiorcami spoza niej – dodaje.

Oba formaty sklepu różnią się jedynie powierzchnią (mniejszy format liczy od 100 mkw.), a co za tym idzie wielkością i sposobem ekspozycji (np. 40-60 skrzydeł drzwi zamiast 70-100). Oferta obu modeli jest jednak identyczna, bowiem artykuły, których nie ma w ekspozycji sklepu, klienci mogą zamówić z katalogu.

Inwestycja w sklep DDD Dobre Dla Domu w mieście do 30 tys. mieszkańców oscyluje wokół 70 tys. złotych, w dużym mieście kwota ta przekracza 100 tys. zł.

– Nowa placówka w Sędziszowie stanowi rozszerzenie ogólnobudowlanej oferty o podłogi, panele i drzwi. Po niemal dwóch latach współpracy z DDD zdecydowałem się na kolejny ruch i traktuję to jako inwestycję na przyszłość – mówi Jędrychowski. – Jeśli biznes będzie szedł dobrze, nie wykluczam kolejnych otwarć – dodaje.

 

 

Reklama

ORF 2016 FALL Semahead – 16-31.10.2016