LPP zapowiada 67 otwarć do końca roku

LPP powiększy sieć sprzedaży

LPP powiększy sieć sprzedaży

Już teraz na terenie kraju działa 215 sklepów marki Cropp, 275 punktów House, 55 Mohito oraz 263 Reserved. Pierwsze trzy marki odzieżowe prowadzą sprzedaż swojego asortymentu w lokalach, których średnia powierzchnia wynosi 200 mkw., natomiast dla sieci Reserved najmowane są lokale o powierzchni około 800 mkw.

Spółka LPP sprzedaje swoje produkty głównie w rejonie środkowej i wschodniej Europy (Polska, Czechy, Słowacja, Węgry, Litwa, Łotwa, Estonia, Ukraina, Rosja, Rumunia oraz Bułgaria). Niedawno do grupy krajów dołączyły również Niemcy i Białoruś.

W kwietniu bieżącego roku skonsolidowane przychody grupy LPP SA wyniosły ok. 142 mln zł i były o 10 proc. niższe od obrotów zrealizowanych przez GK LPP i GK Artman rok wcześniej. Szacunkowa wartość marży brutto na sprzedaży wyniosła ok. 63 proc. i była wyższa o 5 pkt. proc. niż w kwietniu ubiegłego roku. Wartość przychodów ze sprzedaży zrealizowanych w okresie styczeń – kwiecień 2010 roku wyniosła około 560 mln zł. Przychody te były niższe o 10 proc. od osiągniętych w analogicznym okresie roku poprzedniego

LPP jest właścicelem marek Reserved, Mohito, Esotiq, House i Cropp. Pierwszy sklep pod Reserved został otworzony w Polsce w połowie lat dziewięćdziesiątych. Esotiq jest marką damskiej bielizny, która istnieje na rynku od dwóch lat.
 

Reklama

ORF 2016 Fall – 16-31.10.2016