Intermec rozbudowuje portfolio drukarek auto ID

Dzięki rozdzielczości 400 dpi można wydrukować kod kreskowy 2D na mniejszej niż dotychczas powierzchni, czego efektem jest oszczędność nośnika. Przykładem takiego urządzenia jest model PM4i – bezprzewodowa półprzemysłowa drukarka o 4-calowej szerokości drukowania.

Intermec wyposażył wszystkie drukarki ze swojej oferty w tzw. język fingerprint – możliwość napisania w nim aplikacji eliminuje konieczność korzystania z komputera (czynności wykonuje się bezpośrednio z poziomu drukarki). Przykładem jest nowa, wydajna drukarka przemysłowa PX6i (sześciocalowa), która – obok szybkościi drukowania (nawet do 30 cm na sekundę) – może obsługiwać urządzenia w linii produkcyjnej, takie jak skanery, wagi, inne drukarki i przenośniki. Za ich pośrednictwem informacje są pobierane bezpośrednio z głównego komputera sieciowego.

– Współczesny rynek oczekuje, że jedno urządzenie drukujące będzie obsługiwało wiele aplikacji – mówi Tomasz Widuch, Channel Business Manager z Intermec Technologies. Standardowym wyposażeniem drukarek Intermec są emulatory języków innych producentów (zapewniające płynną współpracę z wieloma urządzeniami), karty ethernetowe, pojemna pamięć: 32 MB (flash) i 16 MB (RAM). Istnieje możliwość przyłączania wielu urządzeń peryferyjnych, takich jak automatyczne aplikatury etykiet. Wybrane modele drukarek Intermec charakteryzują się uznanymi certyfikatami, m.in.: bezpieczeństwa transmisji bezprzewodowej (CCX wersja 4, przyznawany przez Cisco, oraz WiFi–WPA2) oraz energooszczędny certyfikat Energy Star.

– Największe zapotrzebowanie na drukarki kodów kreskowych – tak w Polsce, jak i w Europie – przejawiają sektory przemysłu, magazynowania i logistyki, handlu detalicznego, usług mobilnych (np. mobilne sieci handlowców), służba zdrowia i instytucje publiczne. Sektory te są szczególnie zainteresowane drukarkami sieciowymi i bezprzewodowymi – wyjaśnia Tomasz Widuch. – Zapotrzebowanie na drukarki auto ID wzrasta, dlatego prognozujemy, że wartość tego rynku w naszym regionie Europy osiągnie w tym roku 480 mln dolarów – dodaje.

W Polsce z drukarek Intermec korzysta m.in. FritoLay, Ministerstwo Sprawiedliwości, Porty Lotnicze, zaś na świecie – koleje Amtrak, GeoPost, Kraft Foods, US Army (armia amerykańska).

Intermec Inc. rozwija i integruje produkty, usługi i technologie, które pozwalają projektować, monitorować i zarządzać łańcuchem dostaw. Do kluczowych dla firmy segmentów należą: systemy mobilne, komputery mobilne, drukarki kodów kresowych, a także technologia RFID. Z usług i produktów firmy korzystają klienci szeregu branż na całym świecie, dzięki czemu zwiększają wydajność swej pracy, podnoszą jej jakość i mogą lepiej odpowiedzieć na oczekiwania rynku.
 

Reklama

Galeria Jurajska