Tesco najemcą Europy Centralnej

Inwestycja o powierzchni ok. 80 tys. mkw. zlokalizowana będzie w sąsiedztwie największego węzła komunikacyjnego w Polsce – skrzyżowania autostrad A1 i A4.

Prace przygotowawcze na terenie inwestycji i połączenia drogowe są na etapie ukończenia. Generalny wykonawca projektu zostanie wybrany pod koniec tego roku.

Założona w 2005 roku spółka Helical Poland jest spółką zależną Helical Bar plc, brytyjskiej firmy inwestycyjno- deweloperskiej, notowanej na giełdzie papierów wartościowych w Londynie. Znaczny potencjał wzrostu rynków Europy Centralnej, skłonił firmę do otwarcia pierwszego zagranicznego biura w Warszawie. W 2008 roku otwarto dodatkowe biuro w Krakowie.

Helical Poland specjalizuje się w budowie sklepów wielkopowierzchniowych i centrów handlowych. W najbliższych latach zamierza oddać do użytku ponad 110 tys. mkw. w kolejnych projektach zlokalizowanych na południu Polski. Firma poszukuje możliwości inwestycyjnych w największych polskich aglomeracjach. W strefie jej zainteresowań mieszczą się istniejące obiekty, tereny przeznaczone pod zabudowę wielkopowierzchniową oraz projekty typu joint-venture
 
Obecnie w Polsce pod marką Tesco działa 336 sklepów o łącznej powierzchni 701697 mkw., 26 stacji benzynowych oraz trzy centra dystrybucyjne. Do sieci Tesco należy ponadto 30 supermarketów Savia. Łącznie grupa Tesco zatrudnia ponad 28 tys. pracowników.

Reklama

ORF 2016 Fall – 16-31.10.2016