Eurocash przejmuje Pol Cater

– Akwizycja ta wzmocni obecną pozycję Grupy Eurocash w segmencie gastronomii, bazującą na konkurencyjnej kosztowo, przy wykorzystaniu zintegrowanego systemu logistycznego, obsłudze sieci fast food i stacji benzynowych, oraz umożliwi wejście w nowy segment obsługi niezależnych punktów gastronomicznych – czytamy w komunikacie Eurocash.

Obecność w tym segmencie jest priorytetowa dla Grupy Eurocash w kontekście budowy wiodącej pozycji we wszystkich segmentach rynku FMCG, w których placówki detaliczne mają potrzebę współpracy z dystrybutorem hurtowym. Sieć magazynów dostosowana do przechowywania produktów w różnych zakresach temperatur, z których Dania Fast Food zaopatruje lokalnych klientów z segmentu HoReCa, stanowi doskonałą platformę do dalszego rozwoju.

Ponadto przejęcie Pol Cater i Dania Fast Food pozwoli Eurocash zdobyć doświadczenie w dystrybucji takich produktów jak kanapki, hot-dogi oraz produkty mrożone. Handel tymi produktami może zyskać na znaczeniu w przyszłości, wraz z przekształcaniem się części tradycyjnych sklepów detalicznych w palcówki typu „convenience”, jak to miało miejsce w Stanach Zjednoczonych Ameryki, czy krajach Europy Zachodniej.

– Przyłączenie do naszej grupy spółki Pol Cater to kolejny krok w konsekwentnej budowie najlepszego dystrybutora FMCG w Polsce. Dzięki tej transakcji umocnimy się w kolejnych segmentach rynku – głównie obsłudze niezależnych punktów gastronomicznych w segmencie HoReCa – mówi Luis Amaral, prezes zarządu Eurocash. – Poza rozwojem organicznym jesteśmy podmiotem aktywnie konsolidującym rynek hurtowy, co pozwala nam być efektywnym partnerem dla tradycyjnych sklepów detalicznych w całej Polsce. Nasze obroty zwiększyły się od giełdowego debiutu w 2005 roku czterokrotnie, do poziomu 6,7 mld zł w 2009 roku. Wzrost jest jeszcze większy, jeśli weźmiemy pod uwagę finalizowane przez nas przejęcie spółek dystrybucyjnych CEDC, których sprzedaż w 2009 roku wyniosła blisko 2,2 mld zł. Konsekwentnie wdrażana strategia pozwala nam osiągać skalę, dzięki której jesteśmy coraz bardziej efektywni i zapewniamy konkurencyjność naszym klientom – dodaje Luis Amaral.

Strony zdecydowały się nie ujawniać wartości transakcji. Przejęcie zostanie sfinansowane ze środków własnych Eurocash. Zawarcie ostatecznej transakcji uzależnione jest m.in. od uzyskania zgody na połączenie Prezesa UOKiK.
 

Reklama

ORF 2016 FALL Semahead – 16-31.10.2016