Galeria Porto 55 coraz bliżej

Po uchwaleniu przez radnych miejskich planu zagospodarowania przestrzennego Okolic Pl. Jagiellończyka, gdzie powstanie Porto 55 nie ma już żadnych proceduralnych przeszkód, aby inwestor mógł uzyskać pozwolenie na budowę. Wniosek o jego wydanie został już złożony w Urzędzie Miejskim. – Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że inwestycja nasza weszła w kolejną fazę – mówi John Kristensen, prezes Sjaelso. – Spodziewamy się uzyskać pozwolenie na budowę Porto 55 w Elblągu już za dwa – trzy miesiące. Natomiast samo oddanie Porto 55 do użytku planowane jest na przełom 2011/2012 r – dodaje.

Porto 55 to nowoczesna galeria handlowa, zlokalizowana w samym centrum miasta, która zapewni mieszkańcom Elbląga i okolic dostęp do sklepów polskich i międzynarodowych marek. Ponadto obiekt będzie oferował szeroko pojęte usługi, gastronomię, delikatesy, powierzchnie biurowe oraz centrum fitness. Komercjalizację obiektu prowadzi firma Mallson Polska.

Firma Sjaelso z siedzibą w Kopenhadze jest jedną z największych firm deweloperskich w Skandynawii notowaną na giełdzie NASDAQ OMX w Kopenhadze. Zrealizowała wiele atrakcyjnych projektów biurowych, handlowych i mieszkaniowych. Działalność Sjaelso obejmuje pełną obsługę projektów, włączając obsługę finansowo-prawną oraz zarządzanie budową. Sjaelso zatrudnia ponad 150 osób w oddziałach w Skandynawii i Polsce. W chwili obecnej w Polsce realizuje projekty mieszkaniowe („Scandinavian House” w warszawskim Wilanowie), handlowe („Porto 55” w Elblągu) oraz biurowe („Tower Terraces” oraz „Postępu 22” w Warszawie).

Reklama

Galeria Jurajska