Leonardo da Vinci w Galerii Dominikańskiej

Podczas wystawy w pasażach Galerii Dominikańskiej będzie można podziwiać najważniejsze z odkryć słynnego konstruktora i wynalazcy Leonarda da Vinci. Będą to m.in. wiatrak, lotnia, spadochron, maszyny wojenne czy elektryczne śmigło znane jako prototyp dzisiejszego helikoptera. Leonardo da Vinci znany jest także jako artysta, malarz, poeta a także rzeźbiarz – fragmenty jego twórczości również zostanę pokazane na specjalnie przygotowanej wystawie. Wśród obrazów znajdą się ponadto zabawne reprodukcje słynnej na całym świecie Mona Lisy.

W weekendy 28-29 sierpnia, 4-5 oraz 11-12 września w godz. 12.00 – 16.00 będzie można uczestniczyć w zwiedzaniu wystawy z przewodnikiem – Anną Hajdusianek – doktorem Politechniki Wrocławskiej, która opowie o wszelkich zjawiskach fizycznych i prawach matematycznych kryjących się za zaprezentowanymi eksponatami. Na pamiątkę wystawy każde dziecko otrzyma szkolne gadżety.

Galeria Dominikańska funkcjonuje we Wrocławiu od 2001 roku. To trzykondygnacyjny obiekt handlowo-usługowy, który na całkowitej powierzchni wynajmu, liczącej około 30 tys. mkw., skupia około 100 sklepów, kawiarnie, restauracje oraz punkty usługowe. Rocznie centrum handlowe odwiedza ponad 10 mln osób.
 

Reklama

SCF 2017 Spring 1-15.12.2016