Janus: Fuzja może być korzystna

Zarząd firmy Janus, polskiego dystrybutora alkoholi, na wiadomość o wysuniętej przez Eurocash propozycji połączenia się ze spółką Emperia Holding, przeanalizował konsekwencje fuzji. – Oczywiście nie lekceważymy w żadnym razie wpływu na zmiany rynkowe, jakie tego typu przedsięwzięcie mogłoby przynieść. Przekonani jedynie jesteśmy, że nie jest w stanie zdominować i zawłaszczyć rynku, nie pozostawiając miejsca innym przedsiębiorstwom – zapewnia w komunikacie prezes Grzegorz Łuczak. – Zdajemy sobie przy tym sprawę, że stale będziemy musieli doskonalić metody naszego działania i jakość usług. Wiemy, że mamy jeszcze wiele do zrobienia – czytamy dalej.

Zarząd Emperia Holding 13 września otrzymał oficjalną propozycję od spółki Eurocash dotyczącą fuzji. Warunki, jakie widnieją w ofercie są jednak zdaniem Emperii niekorzystne. Eurocash, zajmujący się hurtową dystrybucją produktów żywnościowych, chemii gospodarczej, alkoholu i wyrobów tytoniowych, pozostawił Emperii dwa tygodnie na przeanalizowanie oferty i wystosowanie odpowiedzi.

Janus jest spółką opierającą się w 100 proc. na polskim kapitale. Jako dystrybutor alkoholi funkcjonuje na krajowym rynku od roku 1992. Jej działalność skoncentrowana jest na dystrybucji alkoholi do sieci sklepów detalicznych oraz do sieci hurtowych.
 

Reklama

Galeria Jurajska