Intermarché w Galerii Twierdza Zamość

Otwarcie centrum planowane jest na II kwartał przyszłego roku

Otwarcie centrum planowane jest na II kwartał przyszłego roku

Intermarché należy do Grupy Muszkieterów, która jest zrzeszeniem ponad 170 niezależnych polskich przedsiębiorców, zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. Sieć Intermarché liczy obecnie 150 sklepów, zaś jej obroty w 2009 roku przekroczyły 2,6 mld zł.

To już trzecie centrum handlowe, w którym sieć Intermarché otworzy swój sklep. Jest to następstwo decyzji podjętej przez nowego prezesa Grupy Muszkieterów, Marka Ferugę. – W lutym bieżącego roku, kiedy objąłem stanowisko prezesa Grupy Muszkieterów, wspólnie z zarządem postanowiłem, że sieć Intermarché na szeroką skalę zawita do galerii handlowych. Umowa podpisana z Rank Progress to urzeczywistnienie naszych zamierzeń – powiedział prezes Grupy Muszkieterów. – Obecność w Galerii Twierdza to również kolejny punkt w realizacji naszego planu ekspansji sieci w kierunku wschodnich województw Polski – dodał Feruga

Muszkieterowie są obecni w 8 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii i na Bałkanach. W 2009 roku obroty całej Grupy Muszkieterów wyniosły 34 miliardy euro. Sieć ma 3 760 sklepów, 3 000 niezależnych przedsiębiorców i 130 000 pracowników.

Galeria Twierdza w Zamościu to 31,5 tys. mkw powierzchni i oraz parking na 850 miejsc. Komercjalizację obiektu prowadzi inwestor Rank Progress SA. Obecnie wynajęta jest zdecydowana większość powierzchni. Wśród najemców znajdą się między innymi takie marki jak Media Markt, Marks&Spencer, H&M, Reserved, Orsay, Douglas, Rossmann,5 10 15, Coccodrillo, Pawo, Hac Hac, Apart, YES, Empik, Deichmann i Martes Sport. Otwarcie centrum planowane jest na II kwartał przyszłego roku.
 

Reklama

SCF 2017 Spring 1-15.12.2016