Rank Progress wybuduje pasaż handlowy w Głogowie

Kapitał zakładowy nowej spółki Rank-Pellene wynosi 5 tys. zł i dzieli się na 100 udziałów, z czego Rank Progress SA objął 50 proc. Spółka powołana została na potrzeby realizacji celu gospodarczego polegającego na budowie i odpłatnej eksploatacji pasażu handlowego o nazwie Pasaż IGA w Głogowie. Spółka została powołana na czas nieokreślony.

Rank Progress planuje kolejne inwestycje. Plany Rank Progress zakładają zainwestowanie w latach 2010-2012 500 mln zł i realizację ok. 180 tys. mkw. powierzchni handlowej. Ostatnio spółka otworzyła Pasaż Grodzki w Jeleniej Górze. Czterokondygnacyjna galeria przykryta szklanym dachem posiada 150 metrowy odkryty taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę miasta i okalających go Karkonoszy. Cały obiekt to 10,5 tys. mkw z czego blisko sześć przeznaczono pod handel.

Rank Progress jest firmą inwestycyjno-deweloperską. Spółka 8 lipca tego roku zadebiutowała na głównym rynku warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Firma wprowadziła do obrotu 4.643.130 praw do akcji serii C. Z emisji akcji serii C spółka pozyskała 50 mln zł. Zysk za 2009 rok szacowany jest na prawie 74 mln złotych, zaś prognoza na przyszły rok przewiduje zysk na poziomie ponad 157 mln złotych.

 

Reklama

Galeria Jurajska