MultiTicket C na karty chipowe

Karty chipowe wielokrotnego użytku, stosowane w systemie MultiTicket C firmy PolChip, z powodzeniem zastępują bilety z paskiem magnetycznym czy nadrukiem barcode, których specyfika pozwala na jednorazowe ich wykorzystanie. Dedykowane dla systemu karty chipowe posiadają gwarancję wytrzymałości 100 tys. cykli typu wjazd – płatność – wyjazd. Oznacza to, że jedna karta zastępuje 100 tys. jednorazowych biletów parkingowych o wadze 80 kg, lub w postaci rozłożonej, o powierzchni 3/4 boiska piłki nożnej.

– W przypadku rotacji pojazdów występujących na parkingach galerii handlowych ma to niebagatelne znaczenie zarówno pod względem kosztów eksploatacyjnych jak i oddziaływania na środowisko naturalne – mówi Michał Jasiński, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w firmie PolChip.

Dla właściciela, zarządcy, a także najemców galerii, oprócz kosztów inwestycyjnych związanych z założeniem i zagospodarowaniem parkingu, ważnym elementem ekonomicznym, który zwiększa koszty inwestycji, stanowią bieżące wydatki związane z eksploatacją systemu parkingowego.

– Z naszych wyliczeń wynika, że w centrach handlowych z typową przepustowością pojazdów, nasz system oparty na kartach wielokrotnego użytku może zaoszczędzić w okresie 5-10 lat równowartość kosztów jego zakupu – przekonuje dyrektor Michał Jasiński.

PolChip działa na rynku polskim od 1995 roku. Firma instaluje profesjonalne systemy parkingowe, posiada w swoim portfolio ponad 100 zrealizowanych projektów na obiektach w całej Polsce. Od 2009 instaluje systemy parkingowe niemieckiej firmy ICA Chipkartensysteme – MultiTicket C i B (Chip i Barcode). Stopniowo do oferty firma wprowadziła także systemy przeznaczone do zarządzania parkingami, np. monitorujące ilość wolnych miejsc parkingowych, naprowadzające pojazdy na wolne miejsca czy odczytujące tablice rejestracyjne pojazdów.
 

Reklama

SCF 2017 Spring 1-15.12.2016