Warbud będzie budować Plac Unii

Edyta Kozek, Business Development Manager ERP, Comarch

Edyta Kozek, Business Development Manager ERP, Comarch

Kontrakt został zawarty 14 grudnia br. Warbud na zlecenie spółki Nowy Plac Unii ma zająć się budową części podziemnej kompleksu biurowo-handlowego przy Puławskiej. Umowa obejmuje wykonanie stanu surowego podziemia z projektem wykonawczym oraz wykonanie 432 metrów ścian szczelinowych o gr. 80 cm z odwodnieniem wykopu i konstrukcją żelbetową.

Kompleks realizowany przy ulicy Puławskiej 2 w Warszawie ma się składać z trzech budynków, które łączyć będzie szklany dach. Projekt zakłada budowę obiektu o podwójnej funkcji – na poziomach -1 do + 2 znajdzie się część usługowo-handlowa, poziomy od +2 do +21 mieścić będą biura. Powierzchnia całkowita budynku wynosi 105 tys. mkw., w tym podziemie: 41 288 mkw.

Pod koniec września br. prezydent Warszawy i przedstawiciele inwestorów Liebrecht&wooD oraz BBI Development oficjalnie zainaugurowali budowę nowego kompleksu biurowo-handlowego. Do tej pory na terenie budowy Placu Unii trwały prace infrastrukturalne, teraz inwestorzy przystępują już do realizacji następnego etapu prac nad nowym projektem.

Spółka Warbud jest jednym z dominujących na krajowym rynku przedstawicieli branży budowlanej. Założona została w 1989 roku. Jest wykonawcą ponad 300 obiektów. Zatrudnia około tysiąca pracowników.
 

Reklama

ORF 2016 FALL Semahead – 16-31.10.2016