Sjaelso rozpoczyna budowę Porto 55

Grzegorz Mroczek, Vice President CREAM

Sjaelso planuje, że prace te potrwają do końca drugiego kwartału 2011 r. Po tym etapie rozpocznie się budowa samej galerii na działce przy zbiegu ulic Nowowiejskiej i Królewieckiej. – Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że nasza inwestycja weszła w kolejną fazę – mówi John Kristensen, prezes Sjaelso. – Po uzyskaniu pozwolenia na budowę, to kolejny etap przygotowania do budowy pierwszej w Elblągu galerii handlowej.

Komercjalizacja obiektu Porto 55 jest prowadzona przez Mallson Polska.

Inwestor, razem z Urzędem Miejskim w Elblągu, przygotował również nową koncepcję przebudowy istniejącego układu drogowego. – Wszystko po to, aby mieszkańcy miasta i okolicznych miejscowości łatwo i bezpiecznie dotarli do galerii Porto 55. Mieszkańcy miasta zyskają więc nie tylko nowy system jezdni i chodników ale również bardzo potrzebne parkingi samochodowe. Trzeba sobie bowiem zdawać sprawę, że galeria będzie obsługiwała także klientów z okolicznych miast, takich jak: Malbork, Pasłęk, Braniewo, Nowy Dwór Gdański, Ostróda. Dzięki planowanym zmianom po otwarciu Porto 55 w tym rejonie komunikacja znacznie sie poprawi – czytamy w komunikacie spółki.

Galeria Porto 55 to pierwszy tego typu, nowoczesny obiekt na architektonicznej mapie Elblaga, z szeroką ofertą handlowo-usługową i rekreacyjną oraz powierzchniami biurowymi do wynajęcia. W galerii znajdzie się delikatesowy operator spożywczy, sklepy znanych na świecie sieciowych marek odzieżowych oraz mniejsze butiki i liczne punkty usługowo-handlowe, jak również restauracje i kawiarnie oraz część rozrywkowa.
Galeria cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony przyszłych najemców ze względu na doskonałą lokalizację w samym centrum miasta oraz atrakcyjność inwestycyjną Elbląga. W samym mieście nie było do tej pory tego typu obiektu handlowego w ścisłym centrum.

Reklama

ORF 2016 Fall – 16-31.10.2016