Słupski Jantar sprzedany

Szacowana wartość inwestycji to 450 mln zł

Szacowana wartość inwestycji to 450 mln zł

Deweloperem Jantara jest spółka Mayland Real Estate. Łączna powierzchnia centrum handlowego wynosi obecnie 22,250 mkw. Zgodnie z umową zarządzania inwestycją podpisaną z Mayland Real Estate, CH Jantar zostanie rozbudowane do 45,750 mkw do 2012 roku, stając się trzecim pod względem wielkości centrum handlowym w północnej Polsce. Mayland Real Estate, poza realizacją procesu deweloperskiego dla EPISO, będzie również odpowiedzialny za bieżące zarządzanie nieruchomością.

– Jesteśmy zadowoleni z faktu nabycia centrum handlowego Jantar do portfela funduszu EPISO, nawiązania współpracy z czołowym deweloperem Europy Środkowej oraz dalszej dywersyfikacji portfela funduszu poprzez inwestycje w polski sektor nieruchomości handlowych, szczególnie z uwagi na jego dotychczasowy wzrost i potencjał dalszego rozwoju – skomentował transakcję Ric Lewis, dyrektor zarządzający Tristan Capital Partners.

Mayland Real Estate sp. z o.o. specjalizuje się w realizacji obiektów handlowych, rozrywkowych i usługowych. W 2008 roku otworzył trzy nowoczesne centra handlowe: CH Karolinka w Opolu, CH Pogoria w Dąbrowie oraz pierwszą część CH Jantar w Słupsku. Oprócz nowej części Jantara, Mayland planuje otwarcie kolejnych obiektów, m.in. w: Szczecinie, Gdyni, Krakowie i Rzeszowie.
 

Reklama

ORF 2016 FALL Semahead – 16-31.10.2016