Echo wraca do projektu w Lublinie

Rozmowy zakończą się pod koniec stycznia

Rozmowy zakończą się pod koniec stycznia

Sprawa inwestycji, która miałaby powstać na terenie Lublina jest znana urzędnikom lubelskiego magistratu od dawna. Już rok temu deweloper – spółka Echo Investment wystąpiła o pozwolenie na budowę centrum handlowego na terenie, który zakupiła kilkanaście lat temu. Jednak do żadnych konkretnych ustaleń nie doszło, ponieważ aktualny plan zagospodarowania przestrzennego nie uwzględnia w tym miejscu powstania obiektów komercyjnych.

Wznowienie rozmów oznacza jednak, że istnieje możliwość porozumienia. Według informacji Kuriera Lubelskiego spotkanie obu stron miało na celu ustalenie warunków ewentualnych zmian w planie. Gazeta podaje, że ceną za zgodę na budowę miałoby być częściowe sfinansowanie przez kieleckiego dewelopera przebudowy jednego z większych skrzyżowań w mieście: ulic Poligonowej, gen. Ducha i Solidarności. Rozmowy mają zakończyć się pod koniec stycznia br. W dalszej kolejności ustaleniami zajmie się rada miasta.

Echo Investment SA to jedna z największych firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym.
Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do dzisiaj firma zrealizowała w 28 miastach Polski blisko 90 projektów o łącznej powierzchni ponad 700 tys. mkw. Firma prowadzi również inwestycje w Rumunii na Węgrzech i Ukrainie.
 

Reklama

SCF 2017 Spring 1-15.12.2016