Badania profilaktyczne w Galerii Słowiańskiej

Projekt „Zadbaj o swoje serce!” ma charakter informacyjno-profilaktyczno-społeczny i jest całkowicie bezpłatny dla wszystkich, którzy chcą się przebadać i sprawdzić stan swojego zdrowia.

Projekt „Zadbaj o swoje serce!” jest największą akcją bezpłatnych badań serca w całej Polsce. Po raz pierwszy w wydarzenie włączyła się Galeria Słowiańska w Zgorzelcu. Wszyscy zainteresowani, którzy w dniu 27 lutego odwiedzą galerię będą mogli bezpłatnie skorzystać z badań oraz konsultacji lekarskich i dietetycznych, uzyskując informacje na temat zdrowego stylu życia i odpowiednio zbilansowanej diety korzystnej dla ich zdrowia.

Głównym celem akcji jest ułatwienie dostępu do lekarzy oraz profilaktyka kardiologiczno-dietetyczna w zakresie wykonywania badań EKG, badań cholesterolu, obliczania wskaźnika BMI, pomiaru ciśnienia, wskazań właściwej diety, zapobiegania nadciśnieniu tętniczemu i nadwadze. Pacjenci są również diagnozowani pod kątem stwierdzenia czynników ryzyka zachorowania na chorobę niedokrwienną serca oraz zawału mięśnia sercowego.

Organizatorzy chcą uświadomić społeczeństwu, jak ważne są regularne badania oraz dbałość o zdrowie poprzez aktywny styl życia, który pomaga zapobiegać otyłości oraz innym chorobom cywilizacyjnym, które tak silnie dotykają społeczeństwo.

Otwarcie Galerii Słowiańskiej nastąpiło w 2006 roku. Był to pierwszy hipermarket sieci Carrefour w mieście. Centrum liczy 42 butiki o powierzchni 8,3 tys. mkw. oraz bezpłatny parking dla klientów na ponad 720 miejsc. Galeria Słowiańska to nowoczesne centrum handlowe oferujące swoim klientom szeroki wybór produktów odzieżowych, biżuterii, kosmetyków, bielizny.
 

Reklama

ORF 2016 Fall – 16-31.10.2016