Echo chce sprzedać galerię w Pabianicach

Charakterystyczny dla galerii jest szpaler drewnianych słupów

Charakterystyczny dla galerii jest szpaler drewnianych słupów

Deweloper potwierdza, że niektóre starsze centra handlowe zostaną przeznaczone na sprzedaż. Wojciech Gepner, PR Manager Echo Investment, w rozmowie z Retailnet.pl powiedział: – Centrum Handlowe Echo w Pabianicach to dobrze zarządzany i sprawnie funkcjonujący obiekt. Jego sprzedaż uzależniona jest od uzyskania przez Echo Investment atrakcyjnych warunków ewentualnej transakcji.

Informację o sprzedaży centrum w Pabianicach oraz biurowca Park Postępu podał Parkiet. Portal ustalił także, że pieniądze zarobione na transakcjach zostaną ponownie zainwestowane na rynku projektów komercyjnych i mieszkaniowych.

Obecnie deweloper prowadzi kilka inwestycji komercyjnych Polsce: Galerię Echo w Kielcach (otwarcie – sierpień 2011), Metropolis w Poznaniu, Galerię Olimpia w Bełchatowie, Galerię Amber w Kaliszu, Galerię Veneda w Łomży, Outlet Park Szczecin oraz Pasaż Grunwaldzki we Wrocławiu. Ponadto Echo Investment planuje budowę Galerii Mundo w Budapeszcie i Galerii Echo w Braszowie w Rumunii.

Notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie spółka Echo Investment realizuje inwestycje w czterech segmentach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym.

W 2010 roku spółka Echo Investment osiągnęła 146,86 mln zł skonsolidowanego zysku netto.
 

Reklama

ORF 2016 FALL Semahead – 16-31.10.2016