Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową

Fundacja "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową" istnieje od 20 lat. Opiekuje się małymi pacjentami Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej AM we Wrocławiu. Dzięki zebranym środkom finansuje kosztowne leki ratujące życie, sprzęt diagnostyczny i terapeutyczny, rehabilitację, zabiegi medyczne. W planach Fundacji znajduje się także budowa nowej siedziby kliniki, nazwanej Kliniką Przylądek Nadziei. Obecna siedziba nie spełnia bowiem wielu standardów.
 
W sobotę do przekazania 1 proc. na rzecz fundacji przekonywać będą młodzi wrocławscy artyści. Crizz Biel (Krzysztof Bielecki) i Pan Ząbek (Marcin Połoniewicz) znani są telewidzom z programu „Mam Talent”. Tuatha de Danaan to ubiegłoroczni Mistrzowie Europy w tradycyjnych tańcach irlandzkich.

Centrum handlowo-rozrywkowe Pasaż Grunwaldzki to jeden z największych obiektów tego typu we Wrocławiu i jednocześnie największy ze zrealizowanych projektów Echo Investment. Na powierzchni ok. 130 tys. mkw. znalazło się blisko 200 sklepów i punktów usługowych oraz 11-salone kino. Klienci mają do dyspozycji wygodny parking dla 1400 samochodów. Obiekt został zaprojektowany przez polską pracownię architektoniczną Mofo, na podstawie koncepcji opracowanej przez międzynarodowe biuro Chapman Taylor.

Reklama

ORF 2016 Fall – 16-31.10.2016