Toruń ma tereny pod inwestycje handlowe

Trzy największe na rynku centra oferują łącznie ok. 100 tys. mkw.

Trzy największe na rynku centra oferują łącznie ok. 100 tys. mkw.

Toruń jest otwarty na nowe inicjatywy handlowe, o czym świadczy najlepszy wynik w zeszłorocznym rankingu „Forbesa”. Oprócz istniejących już obiektów, obecnie trwa przygotowanie dwóch dużych inwestycji, w wyniku których otwarte zostaną nowe centra handlowe.

Jeden z obiektów – centrum handlowo-rozrywkowe Toruń Plaza – otwarty zostanie przy trasie wylotowej na Bydgoszcz. To doskonała lokalizacja, gdyż wielu mieszkańców podtoruńskich miejscowości dojeżdża do Torunia do pracy, więc po drodze będą mieli możliwość skorzystania z usług centrum handlowego. Obiekt będzie liczył 42 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni oraz parking na tysiąc dwieście miejsc. Inwestycja zakończy się jeszcze w tym roku.

Kolejny obiekt powstanie w centrum miasta. Będzie to galeria zbliżona wielkością do Toruń Plaza. Właściciel terenu, Irlandzka Grupa Inwestycyjna, planuje zakończenie prac w 2012 roku.

Myślę, że na wspomnianych inwestycjach nie zakończy się budowa wielkopowierzchniowych obiektów handlowych w Toruniu, gdyż obserwujemy duże zainteresowanie terenami pod tego typu przedsięwzięcia. Jest to widoczne chociażby podczas międzynarodowych targów inwestycyjnych oraz w czasie bezpośrednich spotkań z potencjalnymi inwestorami. Gmina Miasta Toruń ma w ofercie inwestycyjnej jeszcze kilka atrakcyjnych terenów.

Reklama

ORF 2016 Fall – 16-31.10.2016