Atlas Estates szuka działki pod centrum handlowe

Plany rozszerzenia pola działania spółki Atlas Estates wiążą się między innymi ze zmianą na stanowisku prezesa. Pół roku temu funkcję tą objął Rueven Havar, który w przeszłości był dyrektorem zarządzającym spółki, która zbudowała centra handlowe w Czechach i Rumunii. Teraz droga ta ma być kontynuowana. – Realizujemy projekty mieszkaniowe, posiadamy w portfolio budynki biurowe i hotelowe. Jesteśmy widoczni na rynku warszawskim, gdzie teraz przymierzamy się do budowy wieżowca, którego powierzchnia osiągnie 40 tys. mkw. Wejście na rynek centrów handlowych byłoby naturalnym rozszerzeniem spektrum naszej działalności – mówi Michał Witkowski, szef sprzedaży i marketingu w spółce Atlas Estates.

Atlas poszukuje aktualnie lokalizacji pod pierwszą inwestycję o charakterze komercyjnym. Z informacji uzyskanych od Witkowskiego wynika, że firma chce znaleźć działkę jeszcze w tym roku. Nie zdradza jednak, jaki obszar kraju jest brany pod uwagę, ani jakiej wielkości teren jest poszukiwany. – Jeszcze za wcześnie, aby zdradzać szczegóły. Aktualnie bacznie przyglądamy się rynkowi – mówi.

Atlas Estates jest spółką inwestującą w nieruchomości w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Firma działa aktualnie na terenie takich państw jak Polska, Węgry i Rumunia, kształtując portfel aktywów i przedsięwzięć deweloperskich.

R E K L A M A

XII FORUM HANDLU DETALICZNEGO BESTSHOP 2011

14 kwietnia 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku sieci handlu deatlicznego. Tematem kwietniowej konferencji będą procesy konsolidacyjne zachodzące na polskim rynku handlowym.

Zapraszamy do udziału !

Reklama

Galeria Jurajska