Res-Vita powstanie w Rzeszowie

Galeria handlowa powstanie na trzech kondygnacjach

Galeria handlowa powstanie na trzech kondygnacjach

Inwestycja, znana do tej pory jako Resovia Park, ma powstać przy stadionie klubu piłkarskiego Resovia, pomiędzy ulicami Wyspiańskiego i Witosa. Kompleks będą tworzyć: galeria handlowa oraz hotel. Część komercyjna obiektu zostanie usytuowana na trzech kondygnacjach.

Poziom zero będzie działał market budowlany, market spożywyczy oraz pasaż handlowy z modułami na wynajem. Na pierwszym piętrze pojawią się sklepy, w tym: salon sportowy, RTV/AGD oraz food court, który zajmie centralną część budynku. Na tym samym poziomie od strony ul. Witosa będzie funkcjonował skatepark, lodowisko syntetyczne oraz klub fitness. Zespół kinowy z miejscami dla 1000 osób powstanie we wschodnim pasie galerii. Tam mieścić się będzie także dyskoteka i centrum konferencyjne o powierzchni 2,1 tys. mkw. Drugie piętro zostanie zagospodarowane również pod lokale handlowe oraz strefę gastronomiczną. W centralnej części będzie znajdować się przeszkolone patio.

Powierzchnia GLA całego kompleksu wyniesie 43,2 tys. mkw. W centrum znajdzie się 1335 miejsc postojowych.

Budowa obiektu ruszy, kiedy Cywilno Wojskowy Klub Sportowy Resovia, odkupi od miasta część działek, które są potrzebne do realizacji inwestycji i zawiąże spółkę z inwestorem. Kompleks sfinansuje prywatny inwestor, który ogłosi także konkurs na nową nazwę obiektu. Obecnie używana – Res-Vita jest nazwą roboczą.

Reklama

ORF 2016 FALL Semahead – 16-31.10.2016