TriGranit: Nowa decyzja lokalizacyjna wydana

Anna Strauchold

Anna Strauchold

Decyzja lokalizacyjna obejmuje osiem nieruchomości. Łączna powierzchnia planowanej inwestycji to 54 tysięcy metrów kwadratowych. To drugi taki dokument wydany od 2008. Pierwsze postanowienie zostało uchylone z uwagi na zmianę koncepcji architektonicznej oraz zakresu inwestycji. 18 maja przedstawicielom spółek PKP oraz TriGranit urzędnicy wręczyli nowy dokument. Dzięki rygorowi natychmiastowej wykonalności, deweloper może już starać się o wydanie pozwolenia na budowę.

Zgodnie z podpisaną umową, PKP S.A. wnosi do inwestycji tereny o powierzchni czterech hektarów, oraz niezbędne pozwolenia i uzgodnienia z samorządem miasta Poznań. Firma TriGranit angażuje niezbędny kapitał finansowy oraz projekt inwestycji uzgodniony z Miastem Poznań. W maju przyszłego roku do użytku oddany zostanie dworzec wraz z niewielkim centrum handlowym. Jest to pierwszy etap ogromnej inwestycji, która w całości ma zostać ukończona w 2013 roku. Oprócz centrum komunikacyjnego, obiektów biurowych oraz parkingów powstanie także galeria, która docelowo będzie miała powierzchnię 60 tysięcy metrów kwadratowych.
 

TriGranit działa w Polsce od 2003 roku. Od tego czasu wybudował m.in: galerię Silesia City Center wraz z osiedlem mieszkaniowym Dębowe Tarasy w Katowicach oraz Bonarka City Center w Krakowie.
 

Reklama

Galeria Jurajska