Unibail Rodamco przejmuje Galerię Mokotów

Do tej pory Unibail Rodamco był współwłaścicielem obiektu. Ze sprzedaży posiadanych przez siebie 50 procent akcji Globe Trade Centre uzyska około 110 mln euro wolnej gotówki.
– Decyzja o sprzedaży udziałów w Galerii Mokotów jest zgodna z naszą strategią, zakładającą zbywanie dojrzałych aktywów i wykorzystanie uzyskanych w ten sposób środków do realizacji nowych projektów. W związku z dalszą poprawą sytuacji na rynku nieruchomości, zamierzamy kontynuować obrót posiadanym kapitałem i planujemy nowe inwestycje w sektorze komercyjnym w Polsce – powiedział Eli Alroy, przewodniczący Rady Nadzorczej GTC.

Tuż przed przejęciem warszawska galeria wyceniona została na 475 mln euro.

Wcześniej poza połową udziałów w centrum Unibail Rodamco był także jej zarządcą i tę funkcję będzie nadal sprawować. 

Unibail Rodamco posiada obecnie udziały w czterech centrach handlowych w Warszawie. Jest właścicielem CH Arkadia, CH Warszawa Wileńska oraz Galerii Mokotów. Spółka jest także współwłaścicielem Złotych Tarasów – jej partner w tej inwestycji to ING Real Estate Development. Ponadto firma zarządza trzema swoimi centrami: Galerią Mokotów, CH Warszawa Wileńska i CH Arkadia. Z kolei zarządcą Złotych Tarasów jest DTZ.

Galeria Mokotów działa na rynku od 2000 roku. Centrum dysponuje 62 tys. mkw. powierzchni handlowej. Na trzech piętrach mieści około 260 sklepów i punktów handlowych, fitness klub, kino, centrum rozrywki, usługi oraz parking na 2,3 tysiąca samochodów. Od początku działalności powierzchnia handlowa w Galerii Mokotów jest wynajęta w 100 procent

 

Reklama

SCF 2017 Spring 1-15.12.2016