Carrefour Express – sklep w formacie franczyzy

Firma Carrefour Polska przystąpiła do realizacji nowego formatu handlowego – samoobsługowych punktów Carrefour Express o niedużej powierzchni sprzedaży. Koncept realizowany będzie w systemie franczyzowym, a sklepy powstawać mają w lokalach o powierzchni do 100 metrów kwadratowych. Podstawowym wyróżnikiem tego formatu będzie kolor pomarańczowy, dominujący w logotypie i wystroju sklepów.

Nowo otwarty punkt przy ul. Świętokrzyskiej w Warszawie to sklep osiedlowy, wyposażony w dwa stanowiska kasowe. Jego powierzchnia sprzedaży wynosi niecałe 90 metrów kwadratowych.

– Nasz nowy format pomarańczowych sklepów Carrefour Express ma umożliwić klientom zrobienie najpotrzebniejszych zakupów w pobliżu domu czy miejsca pracy, odpowiadając na zapotrzebowanie rynku dotyczące najmniejszych sklepów spożywczych, do których wchodzimy dosłownie na kilka minut – powiedział Francois Vincent, dyrektor do spraw franczyzy i członek zarządu Carrefour Polska.

W związku z realizacją nowej strategii Carrefour Polska poszukuje franczyzobiorców. Wymagane jest posiadanie lokalu o powierzchni od 50 do 100 metrów kwadratowych sali sprzedaży. Dotychczas lokal taki musiał mieć od 100 do 500 metrów kwadratowych. Nie są wymagane miejsca parkingowe przed sklepem.

 

Reklama

ORF 2016 FALL Semahead – 16-31.10.2016