Galeria Gala czeka na decyzję magistratu

Jak donosi Dziennik Wschodni, magistrat na podstawie planu złożonego przez inwestora ocenia wpływ planowanej rozbudowy na środowisko. Jeśli do 18 lipca nie wpłyną protesty, pozytywna decyzja zostanie wydana w ciągu kilku tygodni.

Gala „Dom i Wnętrze” to branżowe centrum handlowe proponujące artykuły wyposażenia wnętrz oraz usługi z zakresu doradztwa technicznego i doboru materiałów budowlanych. W wyniku rozbudowy Galeria Gala przekształci się w centrum handlowe z szerokim asortymentem: od sklepów z odzieżą i kosmetykami i punkty usługowe po część rozrywkową z multipleksem.

Jak portal Retailnet.pl poinformował w maju, w centrum handlowym Gala w Lublinie powstanie dziesięciosalowy multipleks sieci Cinema City. Spółka Cinema City Poland, podmiot zależny od Cinema City International N.V., podpisała z firmą Gala SA umowę na wynajem 4,5-5 tysięcy metrów kwadratowych. Będzie to druga lokalizacja tego operatora w mieście.

Galeria Gala „Dom i Wnętrze” znajduje się przy ulicy Fabrycznej 2. Budynek był już raz rozbudowywany, w początkowej fazie funkcjonował przez 17 lat jako „Gala-Centrum Budownictwa”. Nazwę i kształt zaczął zmieniać w 2006 roku.

Na listopad tego roku zaplanowano oddanie innego centrum handlowego w Lublinie. Centrum Handlowe FMZ Lublin zlokalizowane będzie przy hipermarkecie E. Leclerc przy ul Turystycznej. Ma tam powstać market budowlany Paraktiker i niewielka galeria handlowa. Powierzchnia całkowita nowych obiektów, które wejdą w skład galerii, wyniesie 13 850 metrów kwadratowych. Inwestorem Centrum Handlowego FMZ Lublin są austriackie spółki UBM oraz CREDO.  

Reklama

SCF 2017 Spring 1-15.12.2016