Coffeeheaven w Galerii Sfera

Jak w sierpniu informował w rozmowie z Retailnet.pl Paweł Wasiljew, dyrektor zarządzający CHI Polska, 2011 rok ma być dla firmy czasem intensywnego rozwoju i uruchamiania nowych lokalizacji. Firma od początku roku otworzyła już kilkanaście nowych lokali. Nowe kawiarnie mają być otwierane zarówno w centrach handlowych, jak i ciągach komunikacyjnych dużych miasta, a także w terminalach podróżnych nowo powstających dworców i lotnisk.

Marka Coffeeheaven jest częścią spółki Costa Limited, w całości zależnej od Whitbread PLC. Marka została stworzona z myślą o rynku Europy Środkowej i Wschodniej. Pod szyldem Coffeeheaven działa 88 lokali w Polsce i kilkanaście w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Kawiarnie znajdują się w centrach handlowych i przy głównych ciągach pieszych, w kompleksach biurowych, hotelach i na lotniskach. Właścicielem sieci lokali działających w Polsce jest spółka CHI Polska

W Galerii Sfera prawie 50 tys. metrów to powierzchnia handlowo-usługowo-rozrywkowa. W obiekcie jest 101 apartamentów i hotel. Biura zajmują 3,8 tysięcy metrów kwadratowych. Sfera była oddawana do użytku w dwóch fazach w 2001 roku oraz 2009 roku.

Galeria Sfera powstała na terenach dawnej fabryki włókienniczej. W części handlowo-usługowej jest ponad 250 sklepów. Oferta rozrywkowa obejmuje 25 restauracji i kawiarni, kino z siedmioma salami projekcyjnymi (Helios), klub muzyczny wraz z dyskoteką, ośmiotorową kręgielnią i pubem, miejsce zabaw dla dzieci. Ponadto na terenie galerii znajduje się czterogwiazdkowy Hotel Qubus oraz atrakcyjna część mieszkalna. Do dyspozycji klientów jest parking na około 2,2 tysiące miejsc.

 

Reklama

ORF 2016 FALL Semahead – 16-31.10.2016