TriGranit: 70 mln euro dywidendy za 2011 rok

Poznań Główny kosztować będzie 160 mln euro

Poznań Główny kosztować będzie 160 mln euro

Czołową inwestycją TriGranitu planowaną na przyszły rok jest Esplanada City Center w centrum Bukaresztu w Rumunii. Jej wartość szacowana jest na 1 mld euro, a inwestycje powiązane z projektem mają kosztować kolejne 2 do 3 mld. Na powierzchni 880 tys. mkw. znajdą się obiekty handlowe, biura, apartamenty i budynki użyteczności publicznej. Jednym z nich będzie narodowa sala koncertowa. Budowa ma się rozpocząć w 2012 r., a otwarcie planowane jest na 2015 rok.
 
Flagową tegoroczną inwestycją jest Poznań Główny City Center w Katowicach. Jej wartość to około 160 mln euro. Budowa centrum komunikacyjnego z dworcem PKP i PKS ruszyła w październiku 2011 i ma zostać ukończona w 2013 roku. Oprócz centrum komunikacyjnego, obiektów biurowych oraz parkingów powstanie także galeria, która docelowo będzie miała powierzchnię 60 tysięcy metrów kwadratowych. TriGranit działa w Polsce od 2003 roku. Od tego czasu wybudował m.in. galerię Silesia City Center wraz z osiedlem mieszkaniowym Dębowe Tarasy w Katowicach oraz centrum Bonarka City Center w Krakowie.

TriGranit to prywatna spółka działająca w siedmiu krajach Europy Środkowej i Wschodniej, w tym w Rosji. Dysponuje portfolio ukończonych obiektów o wartości ponad 2 mld euro oraz projektami o wartości 4 mld euro znajdującymi się w trakcie realizacji.

W grupie udziałowców Trigranitu są węgierscy biznesmeni i założyciel firmy Sandor Demjan, węgierski bankowiec Sandor Csanyi, kanadyjski biznesmen Peter Munk i działająca w sektorze nieruchomości w Środkowej i Wschodniej Europie, notowana na giełdzie firma Immofinanz.

 

Reklama

SCF 2017 Spring 1-15.12.2016