Monnari szuka inwestora, który dofinansuje spółkę

Monnari odnotowuje spadek sprzedaży

Monnari odnotowuje spadek sprzedaży

Prezes łódzkiej firmy odzieżowej Monnari Trade SA Mirosław Misztal przyznał na łamach gazety Parkiet, że jest na etapie negocjacji z potencjalnymi zainteresowanymi. Losy spółki uzależnionę będą od wyników sprzedaży w całym czwartym kwartale tego roku.

Narastająco, w ciągu dziewięciu miesięcy 2011 roku, przychody firmy zmniejszyły się o 9,5 procent, do 75,9 mln zł, w porównaniu z analogicznym okresem 2010 roku. A w trzecim kwartale spadły o 30,5 procent, do 24,3 mln zł.,  Dla przypomnienia, w czwartym kwartale 2010 r. spółka miała 4,8 mln zł zysku netto przy 37,6 mln zł przychodów.

Firma Monnari Trade boryka się z trudnościami finansowymi od 2009 roku. Zarząd spółki w maju 2009 roku złożył do sądu wniosek o upadłość układową. W sierpniu 2009 roku sąd wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości, obejmującej likwidację majątku spółki, a w styczniu 2010 roku wydał postanowienie o zmianie sposobu prowadzenia postępowania upadłościowego na postępowanie upadłościowe z możliwością zawarcia układu z wierzycielami.

Spółka pozycjonuje się jako producent odzieży z tzw. wyższej półki. Obecnie ma swoje salony m.in. we wrocławskiej galerii Magnolia Park czy Arkady Wrocławskie, krakowskim M1, Solvay Park i CH Plaza, warszawskich centrach Redauta i Sadyba Best Mall, gdańskiej Galerii Bałtyckiej czy Pasażu Świętokrzyskim w Kielcach. Ostatnio firma otworzyła także salon we wrocławskiej galerii Sky Tower.
 

Źródło: Parkiet

 

Tagi:

Reklama

SCF 2017 Spring 1-15.12.2016