Caelum Development: ParkLake Plaza w Bukareszcie za 250 mln euro

ParkLake Plaza w bukaresztańskiej dzielnicy Titan

ParkLake Plaza w bukaresztańskiej dzielnicy Titan

ParkLake City to jedna dwóch inwestycji, obok gorzowskiego centrum Nova Park, obecnie realizowanych przez Caelum Development. Galeria znajduje się w najgęściej zaludnionej dzielnicy dwumilionowego Bukaresztu. Blisko pół miliona osób mieszka w zasięgu 10-minutowej jazdy samochodem od obiektu.

Budowa centrum rozpoczęła się w październiku. Pierwszy jej etap – prace ziemne i palowanie – zostanie przeprowadzony przez rumuńskie przedsiębiorstwa – Apolodor SRL oraz Edrasis – C. Psallidas. Inwestor nie wybrał jeszcze generalnego wykonawcy projektu. Komercjalizacją zajmie się Cushman & Wakefield. Jak wynika z ustaleń prasy rumuńskiej, podpisano już listy intencyjne na blisko połowę dostępnej powierzchni, a negocjacje w sprawie kolejnych 20 proc. są zaawansowane. W Centrum znajdować się będzie 200 najemców. Jednym z nich będzie 16-salowe kino Cinema City. Zaplanowano parking na 2,3 tys. miejsc.

Caleum Development oprócz działalności deweloperskiej zajmuje się także kompleksowym zarządzaniem swoimi obiektami. W portfelu firmy jest 19 ukończonych projektów w Polsce. Do najważniejszych inwestycji należą: Wratislavia Centre (Wrocław), Centrum Handlowe Max (Tarnów), Galeria Askana (Gorzów Wielkopolski), Galeria Młyńska (Racibórz), Galeria Wisła (Płock), Centrum Familia (Gdańsk), centrum Stara Cegielnia (Szczecin), Galeria Kosmos (Koszalin).

 

Reklama

ORF 2016 Fall – 16-31.10.2016