Galeria Bielawska na sprzedaż za 11,9 mln zł

Centrum Handlowe posiada kilkunastu najemców

Centrum Handlowe posiada kilkunastu najemców

Zapytania odnośnie kupna galerii kierowane były ze strony podmiotów polskich, ale niektórzy pośrednicy wskazywali także, że działają w imieniu inwestorów zagranicznych. Oferty zawierały jednak cenę niższą od tej, którą chciałby uzyskać właściciel. 

Bielawa tworzy stutysięczna aglomerację z kilkoma miejscowościami (m.in. Dzierżoniów, Pieszyce), do których dojazd trwa 5-10 minut, co poszerza grupe potencjalnych klientów. Z ogłoszenia o sprzedaży galerii wynika, że wynajęto w niej 90 procent powierzchni handlowej. W gronie kilkunastu najemców są m.in. sieć prowadząca sprzedaż artykułów AGD i RTV Neonet, producent mebli Black Red White, operator telefonii komórkowej Play, oraz firma jubilerska Aura.

Galeria Bielawska powstała w centralnym punkcie miasta, nieopodal największego osiedla zamieszkanego przez około 15 tys. mieszkańców. Obiekt jest zlokalizowany w pobliżu ruchliwego skrzyżowania, na głównym szlaku pieszym, prowadzącym z tego osiedla do starej części miasta, w której mieszczą się: rynek, urząd miejski, kościół, cmentarz, targowisko i inne ważne dla mieszkańców miejsca.

Bielawa leży w odległości około 60 km od Wrocławia zamieszkałego przez 633 tys. osób, na szlaku prowadzącym do Nowej Rudy i dalej w głąb Kotliny Kłodzkiej (droga wojewódzka nr 384), która stanowi atrakcję turystyczną. 

Generalnym wykonawcą galerii była spółka ART Budownictwo. Projekt wykonała pracownia projektowa Archidea z Wiszni Małej i Wrocławia.

Reklama

SCF 2017 Spring 1-15.12.2016