Leroy Merlin Zielona Góra: otwarcie pod koniec grudnia

Leroy Merlin uruchamia kolejny hipermarket budowlany

Leroy Merlin uruchamia kolejny hipermarket budowlany

Przedstawiciele działu rozwoju sieci poinformowali, że pomimo wcześniejszych założeń, nie uda się oddać obiektu do użytku przed świętami Bożego Narodzenia. Obecnie w hipermarkecie trwa bowiem wypakowywanie towarów.

Budowę obiektu rozpoczęto w maju tego roku. Leroy Marlin powstał na terenie za hipermarketem Auchan. W skład kompleksu wchodzi ponadto parking na 500 samochodów oraz specjalne rondo ułatwiające komunikację na tym terenie.

Firma Leroy Merlin rozpoczęła działalność w roku 1923 we Francji. W Polsce firma działa od 1994 roku, a w 1996 otworzyła pierwszy market w Piasecznie pod Warszawą. Leroy Merlin w Polsce to 38 sklepów w dużych i średnich miastach, o powierzchni handlowej od 6,0 do 18 tysięcy mkw. Hipermarkety sieci powstają najczęściej w kompleksach handlowo-usługowych, w sąsiedztwie dużych galerii i centrów handlowych. Sklepy sieci znajdują się m.in. w okolicach Parku Handlowego Targówek w Warszawie, w CH Janki koło Warszawy, łódzkiej Manufakturze, wrocławskim Parku handlowym Bielany czy lubelskim Centrum Handlowym Olimp.

 

Reklama

SCF 2017 Spring 1-15.12.2016