CH Forum uzupełnia strefę gastronomiczną, do najemców dołączył McDonald’s

Rank Progress działa na polskim rynku nieruchomości od 1997 roku

Rank Progress działa na polskim rynku nieruchomości od 1997 roku

Nowa restauracja zlokalizowana będzie w strefie restauracyjnej Pod Chmurami, która została otwarta na początku 2011 roku – Bardzo pozytywnie oceniamy kierunek, w którym ewoluuje filozofia McDonald’s – od Fast Food do Good Food Fast. Doskonale wpisuje się ona w klimat naszej strefy restauracyjnej zaprojektowanej w ekologicznym duchu – mówi Agnieszka Mielcarz, dyrektor CH Forum z ramienia Avestus Real Estate.

Na polski rynek marka McDonald’s weszła w 1992 r. Dziś 278 restauracji obecnych jest w 120 miastach Polski (198 placówek to restauracje typu McDrive, 57 ma opcję McCafe, zaś 29 restauracji ma opcję Gym’n’fun). 142 placówki prowadzone są na zasadzie franczyzy przez 52 licencjobiorców . Firma zatrudnia ponad 15,5 tys. pracowników. W 2011 McDonald’s uruchomił 21 nowych lokali, a rok wcześniej – 23. Kierownictwo firmy McDonalds Polska zapowiada rozwój sieci w szczególności w miastach średniej wielkości, w których nie ma ona jeszcze swoich lokali. Koszt otwarcia jednej restauracji szacowany jest na 6-6,5 mln zł.

Centrum handlowo-rozrywkowe Forum znajduje się w centrum Gliwic. Co do powierzchni handlowej i liczby najemców (43 tys. mkw. i 140 najemców) jest drugim tego typu obiektem na Górnym Śląsku i w Zagłębiu. 70 proc. sklepów CH Forum to marki modowe, w tym znane firmy odzieżowe, takie jak: Bershka, Cubus, H&M, KappAhl, Pull&Bear, Royal Collection, Zara, Tom Tailor. Inne branże także reprezentowane są przez wiodące marki: Almi Decor, Home&You (wyposażenie wnętrz), RTV Euro AGD, Sony and iSpot (elektronika). Część rozrywkowa CH Forum to m.in. 13-ekranowe Cinema City oraz pierwszy w regionie klub sieci Pure Health&Fitness. Centrum jest dwukrotnym srebrnym laureatem międzynarodowego konkursu Solal Marketing Awards (2009 i 2010) i jest członkiem Międzynarodowej Rady Centrów Handlowych (ICSC – International Council of Shopping Centers). Obiektem zarządza Avestus Real Estate sp. z o.o.

 

Reklama

SCF 2017 Spring 1-15.12.2016