RECE: grupa zapowiada kolejne inwestycje na rynku convenience shopping center

Wartość inwestycji Poznań Główny City Center to ok.160 mln

Wartość inwestycji Poznań Główny City Center to ok.160 mln

Skandynawski koncern RECE Group poinformował w komunikacie, że przygotowuje się do kolejnej fazy ekspansji w Polsce. Obecnie firma zarządza 11 skwerami handlowymi w naszym kraju. Grupa specjalizuje się w realizacji projektów typu convenience – będąc na tym polu prawdziwym prekursorem w Polsce. Pierwszy skwer handlowy firma uruchomiła w Łodzi już w 2001 roku. Kolejne powstały między innymi w Toruniu, Bydgoszczy, Głogowie oraz Gdańsku. Na przełomie 2009/2010 roku RECE wprowadziło do swego portfolio skwery handlowe nowej generacji. Nowe obiekty funkcjonują w Piotrkowie Trybunalskim, Kaliszu, Inowrocławiu i Grudziądzu. W tej chwili firma zarządza 11 obiektami w Polsce. Firma poinformowała w komunikacie, ze planowana jest kolejna faza ekspansji, nie zdradzono jednak żadnych szczegółów w tej sprawie.

RECE Group została założona w 1999 roku przez norweski holding Real Estate Central Europe AS. RECE to grupa deweloperska, która buduje, posiada na własność i administruje siecią skwerów handlowo-usługowych w Polsce. RECE w Polsce składa się z 4 firm, właścicieli poszczególnych centrów handlowych, które wspólnie tworzą RECE Group: RECE Poland, RECE Delta, RECE Omikron, RECE Sigma.

Od początku swej działalności firma postawiła na rozwój obiektów typu convenience pod nazwą Skwer Handlowy z silnym operatorem spożywczym i małą galerią sklepów, idealnie odpowiadającym potrzebom okolicznych mieszkańców w zaspokajaniu codziennych potrzeb zakupowych.

 

Tagi:

Reklama

SCF 2017 Spring 1-15.12.2016